מפקד חיל האוויר הדיח נווט קרב במילואים שתקף: "לפרק את נתניהו"

מפקד חיל האוויר הדיח נווט קרב במילואים שתקף את נתניהו
אלוף משנה במילואים, נוף ארז, התבטא בקבוצה וואטסאפ על כך שביום שבו תוכרז הפסקת אש - כל אנשי המילואים יעלו לקיסריה ויטילו מצור על ביתו של ראש הממשלה נתניהו. ארז: "אולי גם נפרק אותו באותה הזדמנות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: עופר צידון, פלאש 90

מפקד חיל האוויר, האלוף תומר בר, החליט היום (שני) על הפסקה מיידית של שירות המילואים של אלוף משנה במילואים נוף ארז. זאת לאחר שארז שהתבטא בנושאים פוליטיים בזמן שירות מילואים פעיל. ארז קרא בקבוצה וואטסאפ פרטית, לעלות לביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר המלחמה.

ההודעה בקבוצת הוואטסאפ

בהודעה כתב: "אני במילואים ואסרו עלי להתבטא ולפרסם ברשתות, אז אני מבקש את עזרתכם מול אחים לנשק. ביום שבו תוכרז הפסקת אש, אנו מתכננים, כל אנשי המילואים, לעלות לקיסריה ולהטיל מצור על הבית של הנאשם. אולי גם נפרק אותו באותה הזדמנות".

עוד הוסיף ארז בהודעה כי "כולנו עם מדים. זקוקים לאלפי תומכים איתנו, כדי למנוע אפשרות מעצרים". דובר צה"ל דניאל הגרי, מסר בתגובה: "צה"ל ימשיך להקפיד על הפרדה מוחלטת בין הצבא לשיח הפוליטי בשגרה, ועל אחת וכמה בזמן לחימה".

ארז שירת כנווט 24 שנים בחיל האוויר ועוד כמעט 20 שנה במילואים. בחודש יולי האחרון הוא שלח למפקדו מכתב שבו הוא מצהיר כי הוא מפסיק להתנדב. בריאיון שקיים עם ליאת רגב בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב, הוא הסביר שלא נותרה לו ברירה ואמר: "אם כל אלה שאומרים שיעזבו יעשו זאת, המצב של חיזבאללה יהיה הרבה יותר קל".

מכתבו של ארז על הפסקת התנדבותו לצה"ל
הפופולריים