בשל מחסור: ישראל אישרה כניסה של 8,000 פועלים פלסטינים מהגדה

ישראל אישרה כניסה של 8,000 פועלים פלסטינים מהגדה
המהלך אושר על ידי שב"כ וצה"ל בשל מחסור חמור במספר הפועלים בארץ • הפועלים הופנו לעבוד בחברה קדישא, מלונות שחלקם אוכלסו במפונים מהדרום ואזורי תעשיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעבר קלנדיה, ארכיון
צילום: פלאש 90

ישראל אישרה בשבועות האחרונים את כניסתם של 8,000 פועלים פלסטינים מהגדה לישראל. כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, המהלך אושר על ידי שב"כ וצה"ל בשל מחסור חמור במספר הפועלים בארץ.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

הפועלים הופנו לעבוד בחברה קדישא, מלונות שחלקם אוכלסו במפונים מהדרום ואזורי תעשיה. בישראל פועלים להפנות פועלים פלסטינים נוספים גם לענפים אחרים שסובלים ממחסור, כמו הבניה והחקלאות. הנושא יידון מחר בקבינט החברתי-כלכלי לבקשת ראש הממשלה.

מפרוץ המלחמה התרחשו כמה אירועים ביטחוניים ביהודה ושומרון. הערב התרחש ליד שבי שומרון פיגוע ירי בלי נפגעים. מחבל ירה מתוך רכב אל כלי רכב ישראלים ונמלט. במהלך המצוד אחריו נמצא רכב ובו נשק מסוג קרלו.

בעימותים אלימים שהתרחשו בשבת בין יהודים לפלסטינים ליד רחלים בשומרון, ירה חייל בחופשה אל פלסטינים והרג אחד מהם - בילאל סאלח, בן 40. גורם במערכת הביטחון מסר לכאן חדשות כי הפלסטינים מסקו זיתים על קרקע בבעלות פרטית וכי הם לא נדרשו לתאם את המסיק עם הצבא.

הפופולריים