"ישראל זה הבית שלי": בתו של צד"לניק שהתגייסה ברשתות למען ישראל

"ישראל זה הבית שלי": בתו של צד"לניק שהתגייסה למען ישראל
סטפני היא משפיענית רשת, שהחליטה לנצל את עוקביה ברשתות, ואת זה שהיא בקיאה בשפה הערבית, כילידת לבנון, לטובת סרטוני הסברה למען ישראל, ולמען עצירת הפייק ניוז המופץ לעולם המוסלמי
סטפני אבו עיד
צילום: פייסבוק

סטפני אבו עיד, בת 28, שאביה היה מצבא דרום לבנון, סיפרה היום (שלישי) לתוכנית בנימיני וגואטה בכאן רשת ב על ההחלטה להתגייר והעלייה לארץ. כמו כן, סטפני הפכה בזמן המלחמה לשרת הסברה, שמפיצה סרטונים על המתרחש במלחמה, בשפה הערבית.

הריאיון המלא | האזינו

"עליתי לארץ בגיל 5 יחד עם המשפחה הגרעינית. עלינו בגלל שישראל נסוגה מלבנון בשנות ה-2000, אז שיתפנו איתם פעולה, נסגנו ביחד עם ישראל בגלל פחד וחשש לחיים", סיפרה סטפני.

סטפני היא משפיענית רשת שהחלה להשתמש בכוחה ברשת, בכדי להפיץ סרטוני הסברה על המלחמה בין ישראל לחמאס - בערבית. "התחלתי עם הסרטונים האלה בשבוע השני של המלחמה, לא היה לי ניסיון להסברה, רק העלתי סטטוסים פה ושם", אמרה אבו עיד.

בהתחלה, סטפני הייתה מעלה סרטונים בעברית, מכיוון שלא עניין אותה לאן היא תגיע. הפעם, היא התחילה לעלות סרטונים בשפה הערבית. "הסרטונים הפכו לוויראליים, לפני שסגרו לי את האינסטגרם הגעתי למיליון וחצי צפיות, 26 אלף לייקים", שיתפה.

מהצד השני, לדבריי סטפני, היו גם מי שלא אהדו את סרטוני ההסברה שלה. "היו פרופילים שלא אהבו את הפרופיל והדברים שאמרתי, אז הם דיווחו והחשבון נסגר זמנית. ברגע שאת מגינה על המדינה שלך ועל העם שלך את לא צריכה לפחד. הם צריכים לפחד מאיתנו", אמרה.

למרות הדיווחים והחסימה, אבו עיד המשיכה במה שהיא יכולה. "פנה אלי מישהו שמתנדב עם משפחות החטופים וביקש שאכין להם סרטון בערבית עם טקסט מסוים", סיפרה, והוסיפה "הבנתי שלדבר בערבית יגיע ליותר אנשים. יעשה יותר השפעה".

מהרגע שסטפני השתשרה במדינת ישראל היא לקחה חלק בתוך מסגרות יהודיות, ואף החליטה לעבור תהליך גיור. "מתגאה בהחלטה שלי, לא מתחרטת לרגע. ההחלטה הזאת התחזקה עוד יותר בעקבות המלחמה". רוב משפחתה של הוריה עדיין בלבנון, שלדבריה משתפים פעולה עם חיזבאללה בגלל שהם "חייבים - שטופי מוח".

"אנשים לא מבינים את הצד היהודי, אנשים נתמכים בדעות שאין להן הוכחות. חרה לי מהצד הערבי שהם שטופי מוח, וזה הפריע לי שהם לא מודעים למה שקורה במדינה. בין אם אתה חי פה בתור יהודי, נוצרי, מוסלמי. שלום לא יהיה איתם", אמרה סטפני.

הפופולריים