סיפורי הנופלים

רועי התגייס לגבעתי בעקבות חברו שנפל בצוק איתן | סיפורי הנופלים

רועי התגייס לגבעתי בעקבות חברו שנפל בצוק איתן
אריאל התארס בתחילת החודש • פדיה השאיר מכתב ותמונה אחרונים • עדי התעקש לחזור להיות לוחם לאחר שנפצע: "חינך לאהבת הארץ" • אסיף אמר לאביו בשיחה האחרונה: "אל תדאג, אין לי כוונה למות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חללי מלחמה - 01.11.23
צילום: .

היום ה-26 למלחמה: שמותיהם של 13 לוחמים שנפלו בקרבות הקשים ברצועת עזה פורסמו היום (רביעי). תשעה מהלוחמים משתייכים לגבעתי ושניים נוספים לשריון. החללים מצטרפים לשני לוחמי סיירת גבעתי שנפלו בעזה ושמותיהם הותרו לפרסום אתמול. אלו הסיפורים שלהם

כל שמות הנרצחים במלחמה מאז ה-7 באוקטובר
היום ה-26 למלחמה - עדכונים שוטפים

רועי ולביא נלחמו זה לצד זה: "לא הלכו לחינם" 

סמ"ר רועי וולף בן ה-20 וסמ"ר לביא ליפשיץ בן ה-20, שני חברים שלחמו יחד בסיירת גבעתי, נפלו יחד גם בקרבות. שי, דודו של רועי, סיפר עליו היום: "רועי היה עם חברים בקמפינג, כבר בבוקר כששמעו את ההודעה הם קפצו ונלחמו בנחל עוז. נתנו כל מה שהם יכולים כדי להגן על המולדת. הוא היה מוזיקאי, לימד את עצמו לנגן בתופים, קלידים וגיטרה... רועי לא נכנס לפרטים על הפעולה הקרקעית. הוא פגש את אבא שלו בשטח כינוס והתנצל אחר כך שלא יכול היה לדבר. היה מוכוון מטרה, היה טוטאלי. בכל דבר בחיים". 

הדוד המשיך: "הוא היה ילד שובב, חוש הומור, חכם, מצחיק בטירוף. כל שישי היינו מגיעים לבית של סבתא והייתה מלחמה מי יקפוץ על רועי ויקבל את תשומת הלב שלו ראשון. הוא משאיר חור ענק בלב של כולנו. אנחנו מחזקים את משפחות החטופים ומייחלים שתזכו לראות את הבנים, הסבים והסבתות בבית. הוא לא עשה את זה לחינם". 

 

רועי ולביא יחד

ברשתות התפרסם היום סרטון קצר שביים לביא ליפשיץ, שחלם לעסוק בקולנוע. אביו של לביא, ניצן, סיפר עליו אמש: "הוא אמר שהוא לא רוצה להיות חיית מלחמה. אמרתי לו 'מה שתעשה זה להציל אנשים'. כשיצא לקרב הוא ידע, הוא אמר לי 'אני נלחם על המדינה שלנו'". אביו הוסיף: "הוא אמר לי - החיים שלי בשום פנים לא שווים יותר משל חבר אחר ולכן אני הולך".

אימו שלומית סיפרה שלביא התקשר אליה כשחזר לבסיס אחרי שלושה ימי לחימה במחבלים בנחל עוז: "הוא אמר לי - 'אמא, נקרע לי הלב מהפועלים הזרים, לאן הם יילכו? נקרע לי הלב לראות את הפרות ברפת, מי יבוא לחלוב אותן? נקרע לי הלב שהפרות משוטטות להן עכשיו בין הגופות". 

 

אסיף אמר לאביו בשיחה האחרונה: "אל תדאג, אין לי כוונה למות" 

רב"ט אסיף לוגר, בן 21 מיגור, היה אמור לצאת לקורס מפקדי טנקים. הוא הותיר אחריו הורים - עידן ועדי, שתי אחיות ואח - רימון, קמה ותמוז. אביו של אסיף, עידן, סיפר עליו: "בשבת השחורה הוא היה בבית, הוא התקשר אליי ואמר שמקפיצים אותם, הסעתי אותו לאשקלון וזו הייתה הפעם האחרונה שראיתי אותו. דיברנו בפעם האחרונה כשהוא היה בבאר שבע והוא אמר לי 'אל תדאג אבא, אין לי כוונה למות". 

"אסיף אהב מאוד מוזיקה, כל זמן שהיה לו הוא היה עורך מוזיקה, מסמפל", האב המשיך. "הוא אהב מאוד מסיבות, אהב את החיים. הוא עשה שנת שירות וליווה נערים במצוקה. לאחרונה התברר לו שחניך שלו נרצח בעוטף עזה, זה מאוד השפיע עליו, הוא לקח את זה קשה. הוא היה ילד מאוד עדין". 

אסיף לוגר

 

אריאל התארס רק לפני חודש: "לנגד עיניו תמיד היה אחר"

סגן אריאל רייך, קצין בגדוד 77 של שריון, התארס ימים בודדים לפני המתקפה האכזרית של חמאס על יישובי הדרום. רייך, בן 23 מירושלים, איבד את אימו עינב לפני כמה שנים ממחלה. 

הרב של אריאל בישיבת מעלה גלבוע, הרב שמואל ריינר, סיפר הבוקר לאריה גולן בכאן רשת ב: "הייתה בו אופטימיות ואכפתיות גדולה. הוא הגיע לישיבה אחרי פטירת אימו ועסק באובדן - אבל תמיד היה עם הפנים קדימה. הוא לא התעלם ממה שאיבד, ומצד שני לא נתן לאובדן להשתלט לחלוטין עם חייו. זה משהו מאוד גדול, בפרט בגיל הזה. החברים מספרים שהייתה לו מחויבות גדולה לחיילים. לנגד עיניו תמיד היה האחר, מה שחסר לו, מה שקשה לו". 

 

אריאל רייך

רועי התגייס לגבעתי בעקבות חברו שנפל בעזה בצוק איתן

סמ"ר רועי דאוי, מפקד כיתה בגדוד צבר של גבעתי, הותיר אחריו הורים - בטי ואריה, ואח ואחות - תומר ועדן. רועי, בן 20 מירושלים, היה הצעיר במשפחה. ב-22 באוקטובר הוא היה אמור להשתחרר מצה"ל אך בעקבות המלחמה הוא גוייס מיד למילואים. רועי הלך לגבעתי בעקבות סמ"ר ליאל גדעוני שנפל בצוק איתן, השניים למדו באותו בית ספר בירושלים. 

רועי דאוי

אימו של רועי, בטי, סיפרה לכאן רשת ב: "ידענו שזה הסוף. כששלחו אותו ביום שבת הוא היה עם רעל בעיניים. רועי מלאך, בכל מה שנגע היו רק דברים טובים". אחותו עדן, שגוייסה לשירות מילואים בעצמה, תיארה את הרגעים שקדמו לבשורה המרה על אחיה: "התחילו שמועות שכוח גבעתי נפגע. ביררתי ואמרו שמדובר בכוח אחר, בכינו ולא ידענו את נפשנו משמחה, כאילו לא כולם אחים שלי. בערב נכנסו אלינו שלושה קציני נפגעים, הצעקות של אבא הסגירו הכול. לקחו לי את הלב". 

אביו של פדיה נרצח בפיגוע לפני 7 שנים ובן דודו נפל בשבת השחורה

סג"מ פדיה מרק מעתניאל, קצין בגבעתי בן 22, הוא בנו של מיכי מרק שנרצח ליד היישוב בפיגוע ב-2016. אימו נפצעה באורח קשה באותו פיגוע ופדיה ניצל בנס. אחיו שלומי מרק נהרג בשנת 2019 בתאונה בדרך לעבודתו במשרד ראש הממשלה. פדיה הוא גם בן דודו של אלחנן קלמנזון, שנפל בקרב בגבול עזה ב-7 באוקטובר. 

אחותו של פדיה, אורית מרק, נפרדה ממנו: "פדושק אחי האהוב, ‏הקטן אבל הגדול, ‏גבר בין חמש בנות - אחיות מעריצות. ‏שרד את הפיגוע.‏ סיירת גבעתי כי זה פדיה, ‏נלחם להיות קצין ‏ונפל בקרב בגבורה יחד עם חייליו בעזה. ‏והלב, מה איתו? ‏אבא, שלומי, אלחנן – כולם מקבלים שם את פניו פדושקה. ‏ואנחנו? נותרנו ריקים וחסרים. ‏כבר אין בי מילים. ‏"ארץ אל תכסי דמך". 

סג"מ פדיה מרק

במכתב ששלח פדיה למשפחתו מהקרבות הוא כתב להם: "משפחה אהובה! ימים מאתגרים עוברים על העם ועל המשפחה שלנו בפרט. אנחנו חזקים! עם ישראל חזק, צה"ל חזק! אני שומר עליכם ואיתכם בלב. אנחנו הולכים למחוק אותם. 'ארדוף אויבי ואשיגם לא אשוב עד כלותם'. נפגש בקרוב בעז"ה... עם ישראל חי!! פדיה". משפחתו פרסמה תמונה שלו מיום שישי האחרון בגבול עזה. 

עדי התעקש לחזור להיות לוחם לאחר שנפצע: "חינך לאהבת הארץ"

משפחתו של עדי ליאון, בן 20 מניל"י, מספרת עליו שהיה הדבק של החבורה ביישוב ובצבא. לאחר שנפצע הוא התעקש לחזור להיות לוחם. הוא הותיר אחריו הורים - אמיר ונורית, ושתי אחיות - זוהר ואורי. בהנהלת היישוב ניל"י ספדו לו: "עדי, מלח הארץ, מנהיג מבטן ולידה, היה מדריך בולט בתנועת מכבי צעיר ביישוב, חינך לאהבת הארץ והוביל שכבות גיל רבות. יהי זכרו ברוך". 

עדי ליאון

הפופולריים