"רצח נהג - עניין של זמן": גל של תקיפות נהגי אוטובוס ערבים בירושלים

"רצח נהג - עניין של זמן": גל תקיפות נהגי אוטובוס ערבים
ארגון "כוח לעובדים" מספר על סדרה של מקרים שהתרחשו בבירה ובסביבה: "יכול להצית גזרה אלימה נוספת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוטובוס לאחר תקיפה של הנהג
אוטובוס לאחר תקיפה של הנהג צילום: באדיבות "כוח לעובד"

איגוד התחבורה בארגון "כוח לעובדים" התריע היום (רביעי) על סדרה של מקרי אלימות כלפי נהגי אוטובוס שהתרחשו אתמול בירושלים. באיגוד מזהירים בעקבות האירועים כי "הכתובת על הקיר. רצח נהג הוא עניין של זמן ובעקבותיו הצתת גזרה אלימה נוספת. קוראים למשרד התחבורה לאמץ את מתווה הארגון לטיפול באלימות".

על פי הארגון, נהג אלקטרה אפיקים בקו 164 למעלה אדומים, רוסס בגז ע"י נוסעים. "הנוסעים עלו לאוטובוס, שאלו את הנהג מהיכן הוא ומשהבינו כי הוא ערבי, ריססו אותו. כתוצאה מהתקיפה נתקע האוטובוס בעמוד חשמל. הנהג נפגע קל. אין נפגעים מבין הנוסעים", סיפרו באיגוד.  

נהג נוסף, כך לפי הארגון, של חברת סופרבוס הותקף בקו 72 בדרך חברון. נוסעים שזיהו את הנהג כערבי תקפו באותו בקריאות "מחבל" ושברו את מחיצת הנהג. מוקדם יותר, סמוך לקניון רמות, שלף נהג מונית אקדח לעבר נהג אלקטרה אפיקים. "בין המונית והאוטובוס אירעה תאונה קלה וכשנהג האוטובוס ביקש לאסוף פרטים שלף אליו נהג המונית אקדח. נהג האוטובוס עלה לאוטובוס ונמלט", סיפרו בכוח לעובדים.

איתי כהן, ראש ענף תחבורה בכוח לעובדים, אמר: התרענו שלשום בפגישה עם נציגי משרד התחבורה, על עלייה צפויה באלימות כלפי נהגים ערבים. לאחר שבתחילת המלחמה פחדו מרבית הנהגים להגיע לעבודה, דוחק הצורך הכלכלי את הנהגים לחזור וטוב שכך, אך בה בעת עולה הפוטנציאל לתקיפות אלימות.

לדאבוננו, לא מזהים עדיין במשרד התחבורה את חומרת המצב ולא רואים צורך במסרי הרגעה לנוסעים ובאבטחת הנהגים במקומות חיכוך. אין בכוונתנו להתפשר - אין פשרה בבטיחות עובדי התחבורה הציבורית והנוסעים. לא יעלה על הדעת שנהג יותקף בשל מוצאו".

 

 

הפופולריים