צפו בריאיון

לוחמת הימ"מ הראשונה מספרת על התפקיד בשעת לחימה - ליצנית רפואית

לוחמת הימ"מ הראשונה על תפקידה בשעת לחימה: ליצנית רפואית
חוה נעמי בוטבול הוכשרה כלוחמת ביחידת העילית של המשטרה ומג"ב בשנות ה-90. כשבנה אושפז נתקלה בליצן רפואי והבינה מיד שזה הייעוד הבא שלה. עכשיו היא משמחת את ילדי העוטף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חוה נעמי בוטבול, לוחמת הימ"מ שהפכה לליצנית רפואית
צילום: ללא קרדיט

חוה נעמי בוטבול, לוחמת הימ"מ הראשונה, סיפרה הערב (שישי) בכאן 11 על תפקידה החדש - ליצנית רפואית. חמש שנים אחרי שהשתחררה משירות סדיר, חזרה לשירות ביטחון והוכשרה כלוחמת ביחידה המרכזית המיוחדת - יחידת העילית של משטרת ישראל ושל מג"ב שעוסקת בלוחמה בטרור. "להיות לוחמת היה התגשמות של כל חלום אפשרי שלי", סיפרה על שירותה. "גייסו לוחמות ולא ידעו איך לאכול את זה - בעיקר מבחוץ. עשיתי שביתה איטלקית אצל מפקד הימ"מ עד שקיבלתי אישור לצאת לפעילויות מכל הסוגים", הוסיפה.

בוטבול סיפרה כי החלום הבא שלה, לפני 20 שנה, היה לעבוד כליצנית רפואית. "הרבה לפני שיצאתי לאזרחות ידעתי שאני רוצה להיות ליצנית רפואית. כשהבן הקטן שלי היה מאושפז בבית החולים ברזילי ונתקלתי שם לראשונה בליצן רפואי אמרתי לעצמי 'זה משהו שאני צריכה לעשות'. אני בן אדם מאוד שמח ואופטימי".

"ביום השני למלחמה אזרתי אומץ והלכתי לבד לבית החולים ברזילי", סיפרה. "עברתי בין משפחות של פצועים, בהם גם לוחמי ימ"מ".

"צריך לגלות הרבה רגישות, אף אחד לא מכין אותך לזה", אמרה. "ביום הראשון שלי נתקלתי באישה שלא מוכנה לחייך. היא מאוד בכתה. ביקשתי ממני אישור לחבק אותה. היא הסכימה וזה היה שווה את זה, כי אחרי כמה דקות היא חייכה".

 

 

הפופולריים