מנהיג העדה הדרוזית בפנייה לרה"מ: "תקן את חוק הלאום, בנינו פטריוטים שהתייצבו בחזית"

מנהיג העדה הדרוזית בדרישה מנתניהו: תקן את חוק הלאום
השייח' מופק טריף קרא לראש הממשלה והשרים "לתקן את העיוות ההיסטורי" בעניין מעמד העדה הדרוזית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת הדרוזים במסעדה, יוני 2023
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

מנהיג העדה הדרוזית, השייח' מופק טריף, העביר היום (שני), ביומה ה-30 למלחמה, מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שרי הממשלה וחברי הכנסת, במסגרתו דרש לתקן את חוק הלאום ותיקון העיוות ההיסטורי בעניין העדה הדרוזית, כלשונו. בנוסף, קרא להסדיר את נושא הקרקעות ולשים קץ לקנסות על בניה לא חוקית.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בפנייתו הסביר: "זו העת לערוך חשבון נפש בפני העדה הדרוזית, חייליה וחלליה. שינוי סדר היום של המדינה וסדרי העדיפויות בעקבות המלחמה חייב לכלול שינוי מהותי ביחסים שבין העדה הדרוזית לרשויות המדינה. זו העת לשינוי חוק הלאום ותיקון העיוות ההיסטורי בעניין מעמד העדה הדרוזית".

הוא הוסיף כי "בני העדה הדרוזית הם הפטריוטים האמיתיים שנקראו לדגל והתייצבו בחזית על פי צו מוסרי. סיפורי הגבורה של החללים הדרוזים וצוואתם - נאמנים בחיים ובמוות".

כמו כן, קרא השייח' להסדיר את הבנייה למגורים ביישובים הדרוזים לצד ביטול כל הקנסות והצווים שהוצאו כנגד בני העדה. במכתבו ציין כי כלל הציבור הישראלי שותף לדעתו ועל הממשלה לעשות כן כבר עכשיו.

בתוך כך, שר הפנים משה ארבל נועד עם דולאן אבו סאלח ראש מועצת מג'דל שמס. "הברית עם המגזר הדרוזי היא קשר שאי אפשר לנתק. רואים חשיבות רבה מאוד בשילובם של בני העדה ומציאת פתרונות דיור ופתרונות אזרחיים, לשאוף ולחתור לשוויון. לא יכול להיות מצב שתהיה קבוצה במדינת ישראל שתרגיש מופלית או מקופחת", אמר השר.

עוד ציין ארבל כי "החשיבות שאני רואה כגורם שיושב בממשלה לחתור לשוויון הוא ערך יהודי. המדינה היהודית שלי היא מדינה שרואה בני אדם - חביב אדם שנברא בצלם, כל אדם. אני באמת רואה בך כמנהיג מקומי שותף אמיתי. אני רואה חשיבות רבה בהגעה למג'דל שמס בימים מורכבים ועמוסים, בכדי לומר בצורה ברורה ובקול ברור ולא רק במילים, אלא במעשים שיש לנו מחוייבות אמיתית לשוויון, לשגשוג ופריחה של המקום".00+ 

הפופולריים