חסר תקדים: 14 אלף פניות לנט"ל מפרוץ המלחמה

חסר תקדים: 14 אלף פניות לנט"ל מפרוץ המלחמה
קו הסיוע למי שחש לחץ, חרדה וזקוק לתמיכה נפשית, מקבל בשנה שלמה חצי ממספר הפניות כעת. העמותה מסייעת גם למתמודדים עם פוסט-טראומה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
F231014OMF10 קיבוץ בארי עומר פיכמן
צילום: עומר פיכמן, פלאש 90

הבוקר (שלישי) נרשם מספר חסר תקדים של פניות לקו של עמותת נט"ל לקבלת סיוע נפשי - 14 אלף פניות מאז פרוץ המלחמה. בשנה שלמה אחת, מסבירים בעמותה, מתקבלות פחות מחצי פניות. הקו מיועד לכל מי שחש לחץ, חרדה וזקוק לתמיכה וסיוע נפשי בעקבות המצב. נט"ל מעניקה גם טיפול קליני פרטני למטופלים שמתמודדים עם פוסט-טראומה. כעת יש ביחידה זו 650 אזרחים מטופלים, לפי העמותה.

"אנו מזהים בנטל עלייה דרמטית ברמות החרדה, הדיכאון וההתמודדות עם הטראומה בקרב האזרחים", אמרה מנכ"לית העמותה, אפרת שפרוט. "מספר המטופלים בקליניקות שלנו הוכפל וכך גם הוכפלו מספר המטפלים". היא קראה למי שזקוק: "אנו פה עבורכם, אל תישארו עם זה לבד".

בין היתר, העמותה קיבלה מהיום הראשון ללחימה פניות לסיוע בלחישות מאנשי העוטף, ממשפחות של חיילים, חטופים ונעדרים ומאזרחים שנמצאים בהתקפי חרדה. חלק מהפניות מורכבות יותר ודורשות התערבות פסיכיאטרית של מתמודדים שזקוקים לטיפול תרופתי. העמותה סייעה גם לקבוצות של צוותים בבתי חולים שנדרשו לכך, לצוותי זיהוי הגופות, לאנשי פיקוד העורף ואף לצוותי בתי המלון שנותנים שירות למפונים.

מספרו של קו הסיוע, שפעיל 24 שעות בכל יום, הוא 1-800-363-363.

הפופולריים