מנהל תיכון בת"א זימן לשיחה תלמידים שהתעטפו בדגל המדינה - ולא חזר בו

מנהל תיכון זימן לשיחה תלמידים שהתעטפו בדגל ישראל
שלושה תלמידי עירוני ד' זומנו לשיחה לאחר שהגיעו עטופים בדגל, מנהל התיכון הוציא מכתב הבהרה: המעשה יכול להיחשב כאקט פוגעני • משרד החינוך בתגובה: "הנושא בבדיקה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דגל ישראל
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

אירוע חריג אירע היום (שלישי) בתיכון עירוני ד' בתל אביב, כאשר תלמידים שהגיעו עטופים בדגל המדינה - הוזמנו לשיחת נזיפה על ידי מנהל בית הספר. לאחר האירוע, מנהל בית הספר אורי לס, פרסם הבהרה להורים ובה הסביר את מהות השיחה שניהל עם תלמידיו. לדבריו, השיחה התקיימה ביוזמתו והייתה "ערכית מיסודה ולא עסקה במשמעת".

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

לטענת לס, הוא הבהיר לתלמידים כבר בתחילת השיחה כי אין בכוונתו למנוע מהם להסתובב עטופים בדגל, אלא שחידד כי התעטפות בדגל עשויה להיחשב בעיני חלק מהאנשים כ"מסר לאומני ופוגעני", כלשונו.

"השיחה גלשה לנושאים שונים וכל כוונתי הייתה לשמור על מסרים ערכיים ומייטיבים ותו לא", הוא הוסיף. בסוף מכתב ההבהרה, חתם לס כי "התעטפות בדגל הינה אקט סימבולי, יש רבים שיטענו כי התעטפות בדגל מוזילה את ערכו, דגל איננו צעיף של קבוצת כדורגל, דגל איננו טלית או בגד. התעטפות בדגל יכולה להיחשב כזילות של המדינה היקרה לכולנו ומכאן שגם כאקט פוגעני".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הנושא בבדיקה מעמיקה מול המחוז ובית הספר. מדיניות המשרד היא עידוד הצגת והנפת דגל הלאום, על אחת כמה וכמה בעת מלחמה".

הפופולריים