בלינקן: לאחד את עזה ויו"ש תחת הנהגת הרשות הפלסטינית

בלינקן: לאחד את עזה ויו"ש תחת הנהגת הרשות הפלסטינית
שר החוץ האמריקני אמר כי "ארה"ב רואה צורך בהסדר עתידי שיכלול את הקולות והשאיפות של העם הפלסטיני". שר החוץ הבריטי הצטרף: "הנהגה פלסטינית הפועלת לשלום היא התוצאה הרצויה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שכם טרור פלסטינים הרשות הפלסטינית חמושים F230707NI55
צילום: נאסר אשתאייה, פלאש 90

שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן אמר בתום פסגת מדינות ה-G7 היום (רביעי) כי יש לפעול לכך ש"בעזה ובגדה המערבית יהיה ממשל פלסטיני אחיד". שר החוץ האמריקני חזר על דברי הנשיא ג'ו ביידן כי "הפוגה הומניטרית הכרחית" ואמר כי יש "להגן על האזרחים הפלסטינים, להזרים סיוע הומניטרי לרצועה, לאפשר יציאת אזרחים זרים ולקדם את שחרור בני הערובה".

 

לדבריו, "ישראל לא יכולה לכבוש את עזה. יש צורך בשינויים, אך אנו לא מאמינים בכיבוש מחדש, וזה הרושם שקיבלנו גם מעמיתינו בישראל. ארה"ב רואה צורך בהסדר עתידי שיכלול את הקולות והשאיפות של העם הפלסטיני, שלטון בהנהגת פלסטינית מאוחדת בעזה ובגדה המערבית, ומנגנון מתמשך לשיקום בעזה. למרות הקושי שזרעה מתקפת הטרור, הזמן לדבר על העתיד הוא היום ולא אחרי המלחמה".

עוד אמר בלינקן: "ישראל חזרה על עמדתה שלא תהיה חזרה לתקופה שלפני המלחמה, ואנו מסכימים עם העמדה הזו". עם זאת, הוא הבהיר כי "ארה"ב לא מאמינה בעקירה כפויה של הפלסטינים מעזה, בכיבוש או בהטלת מצור על הרצועה, לא עכשיו ולא בסוף המלחמה".

שר החוץ האמריני המשיך ואמר: "כולנו רוצים לסיים את המלחמה בהקדם האפשרי ולמזער את הסבל האזרחי. אך הקריאות להפסקת אש מחויבות לספק הסבר איך להתמודד עם התוצאות שהן צפויות להביא. חמאס מחזיק ביותר מ-200 חטופים וביכולתו לקיים את מתקפת ה-7 באוקטובר שוב ושוב".

גם שר החוץ הבריטי ג'יימס קלברלי, שהשתתף במפגש הפסגה, אמר כי התוצאה הרצויה ביותר של המלחמה בין ישראל לחמאס היא "צעד לכיוון הנהגה פלסטינית שרוצה בשלום". קלברלי הוסיף כי "בטווח הקצר, זה בלתי-נמנע שלישראל תהיה אחריות ביטחונית ברצועה, בגלל שכוחותיה נמצאים בשטח, אך בהקדם האפשרי צעד אל עבר הנהגה הפועלת לשלום היא התוצאה הרצויה".

בתוך כך, למעלה מ-600 בעלי אזרחויות זרות וקרוביהם צפויים לעזוב את הרצועה היום דרך מעבר רפיח. ברשימה שהועברה ע"י הרשויות הפלסטינית נכללים בעלי אזרחות פיליפינית, אוקראינית, קנדית ועוד.

הפופולריים