חה"כ לשעבר מוחמד ברכה עוכב לחקירה בעקבות ניסיון לארגן הפגנה נגד המלחמה - "עלול היה להוביל להסתה"

ח"כ לשעבר עוכב לחקירה עקב ניסיון לארגן הפגנה נגד המלחמה
בניגוד להנחיות המשטרה, מוחמד ברכה ניסה לארגן בנצרת הפגנה נגד פעילות ישראל בעזה • נוסף אליו עוכבו לחקירה גם חה"כ לשעבר חנין זועבי ויו"ר בל"ד סאמי אבו שחדה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קיבל את עמדת המשטרה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שוטרי מחוז צפון עכבו לחקירה הבוקר (חמישי) את חבר הכנסת לשעבר מוחמד ברכה, שבניגוד להנחיות המשטרה ניסה לארגן בנצרת הפגנה נגד המלחמה. במשטרה סבירו שפעילותו "עלולה להוביל להסתה ופגיעה בשלום הציבור".

ברכה, כיום יו"ר ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל, כיהן כחבר כנסת מטעם חד"ש במשך כ-15 שנים עד שנת 2015. הוא נעצר בידי שוטרים שנסעו ברכב משטרתי סמוי. נוסף אליו, עוכבו לחקירה גם חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי ויו"ר בל"ד סאמי אבו שחאדה, שניסו לארגן את המחאה גם כן. בסך הכול עוכבו לחקירה חמישה בני אדם. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

המחאה שביקשו לקיים הייתה אמורה להתרחש בכיכר המעיין היום בנצרת, זאת לאחר שבג"ץ קיבל את עמדת המשטרה ולא אישר לערוך הפגנות באום אל פחם ובסכנין. אתמול הודיע ברכה למפקד משטרת נצרת כי בכוונת ועדת המעקב לקיים משמרת מחאה ללא תהלוכה בכיכר, שמספר משתתפיה לא יעלה על 50. ברכה הדגיש בפנייתו כי משמרת מחאה זו אינה מצריכה רישיון וביקש שהמשטרה לא תפריע לקיומה.

ממרכז עדאלה המעניק ייעוץ משפטי לברכה נמסר: "רק אתמול נתן בג״ץ פסק דין בו קבע כי אין למשטרה סמכות לאסור באופן גורף קיומן של מחאות בחברה הערבית, אף לא בשעת מלחמה. והנה למחרת, אנו רואים כי זו מדיניות שמיושמת בשטח ומטרתה להשתיק כל ביקורת ולדכא את החופש ההפגנה של האזרחים הערבים-פלסטיניים בישראל. מדובר במעצר בלתי חוקי, שתכליתו למנוע פעילות פוליטית על פי חוק".

הפופולריים