משרד הביטחון: אין עוד צורך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת

משרד הביטחון: אין עוד צורך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת
לאחר שרכבת ישראל נערכה לשבת החמישית בה תפעל - משרד הביטחון הודיע כי אין עוד צורך בהפעלתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רכבת ישראל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאחר שנערכה להפעיל רכבות גם בשבת הקרובה, משרד הביטחון הודיע היום (חמישי) למשרד התחבורה כי אין עוד צורך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת. לפיכך הרכבת לא תפעל בשישי בערב ובשבת בסוף השבוע הקרוב.

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

זו הייתה אמורה להיות השבת החמישית בה תפעל רכבת ישראל, כך שתעבור בין התחנות: באר שבע מרכז, נתב"ג, סבידור מרכז, חוף הכרמל ונהריה. הרכבות היו אמרות לפעול בשיטת מלא וסע משישי ב-18:00 ולאורך הלילה, ובשבת בתדירות של אחת לשעה בין 7:00 ל-21:00. במהלך התקופה בה פעלה הרכבת בסופי השבוע, משרד התחבורה נמנע מפרסום זמני הרכבות בשישי בערב ובשבת - ואלו גם לא הופיעו באתר וביישומון רכבת ישראל.

מפרוץ הלחימה ולאורך כל השבועות האחרונים רכבת ישראל נתנה מענה רכבתי לצרכי העורף וכוחות הבטחון, ותגברה את תנועת הרכבות בסופי השבוע בהתאם להנחיות משרד התחבורה והגורמים המוסמכים. הרכבת פעלה בלוח זמנים ייעודי, בתדירות נמוכה ובמספר מועט של תחנות על מנת לתת מענה תחבורתי במהלך סוף השבוע. כלל הרכבות שהופעלו לצד זמני יציאתן מהתחנות השונות פורסמו באתר האינטרנט של רכבת ישראל וביישומון.

בתוך כך, החל מיום ראשון יתוגבר שירות הרכבות באופן הבא:

  • תחנות רמלה, פאתי מודיעין ומגדל העמק כפר ברוך תיפתחנה לשירות, והתדירות תעמוד על על רכבת אחת מידי שעה לכל כיוון.
  • בתחנת פאתי מודיעין תדירות הרכבות בקו מודיעין-ת"א-נהריה תעמוד על שתי רכבות מדי שעה לכל כיוון.
  • בין תל אביב לבאר שבע תדירות הרכבות תעלה בשעות השיא בלבד (6:00-9:00, 16:00-19:00 בקירוב) ותעמוד על שתי רכבות מדי שעה לכל כיוון.
הפופולריים