משתתפים במסיבה ברעים אושפזו בכפייה במוסדות פסיכיאטריים

משתתפים במסיבה ברעים אושפזו בכפייה במוסדות פסיכיאטריים
נציג ממשרד המשפטים חשף את הנתון בדיון של ועדת הבריאות, והזהיר מהעומס במערכת בריאות הנפש: "כבר קיבלתי דיווח מאחד מבתי החולים הפסיכיאטריים שאנשים ישנים על הרצפה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אזור מסיבת הטבע ברעים לאחר הטבח של חמאס, אוקטובר 2023
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

השלכות הטבח של חמאס: עורך הדין דניאל רז, ממונה ארצי בתחום האשפוז הכפוי מטעם משרד המשפטים, חשף היום (שני) בדיון בוועדת הבריאות שמשתתפים במסיבת הטבע ברעים אושפזו בכפייה. "לפני שבועיים וחצי סיפרתי לכם על אישה שבעלה נרצח וניסו לאשפז אותה בכפייה", אמר עורך הדין רז. "היום המצב הרבה יותר קשה, לא האמנתי שנגיע לזה. יותר ויותר אנשים, בעיקר סביב המסיבה ברעים, אושפזו בכפייה בבתי חולים פסיכיאטריים". 

עורך הדין רז המשך וסיפר על המחסור החמור בטיפול נפשי למפוני הדרום. "ראיינו אנשים בבתי המלון של המפונים כדי לתת סיוע דחוף. כבר בהתחלה היו לא מעט מקרים של הורים וילדים שסיפרו שלא קיבלו טיפול נפשי", היא אמר. עורך הדין הוסיף שאם אנשים לא יקבלו טיפול נפשי במהרה, מערכת בריאות הנפש - שכבר היום נמצאת תחת עומס גדול - תצטרך להתמודד איתם במצבים נפשיים קשים יותר. "כבר קיבלתי דיווח מאחד מבתי החולים הפסיכיאטריים שאנשים ישנים על הרצפה", הוא טען. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הדיון בוועדת הבריאות עסק בתוכנית הלאומית לחוסן נפשי. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר בדיון שבימים אלו מתואמים מול האוצר התקציבים לתוכנית. בר סימן טוב ציין כי העלייה שחלה בביקוש לסיוע נפשי צפויה להימשך, והוסיף כי "טיפול יעיל ומהיר עשוי להפחית ב-50% את הצורך בליווי ממושך". עוד ציין מנכ"ל משרד הבריאות: "האוצר כבר מבין שיש צורך בשיפור ניכר בשכר הפסיכולוגים במערכת הציבורית. מספר הפסיכיאטרים למבוגרים ולילדים ויגדל באופן משמעותי". 

הפופולריים