עם נשק צה"לי וכיתוב מאיים: צעיר ערבי נעצר בחשד להסתה - ושוחרר

עם נשק צה"לי וכיתוב מאיים: ערבי נעצר בחשד להסתה, ושוחרר
תושב הכפר אכסאל טען כי הייתה טעות בתרגום, רוב חבריו יהודים ואף ביקר בכותל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית משפט
צילום: ללא קרדיט

איומים באמצעות נשק צה"לי או טעות בתרגום? צעיר ערבי, בן 25 תושב הכפר אכסאל שבצפון, נעצר בסוף השבוע לאחר שפרסם תמונה שלו בפייסבוק כשהוא אוחז נשק צה"לי עם כיתוב מאיים לכאורה. כך פורסם הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב. בית המשפט האריך את מעצרו ביומיים, אך החשוד ערער על כך ובדיון אתמול הסכימה המשטרה לשחררו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

הצעיר נעצר תחילה בגין חשד לעבירת הסתה, ובהמשך ייחסו לו איומים והחזקת נשק לא חוקי. בחקירתו טען כי לקח את הנשק מחבר חייל שבא לבקר אותו, וציין שרוב חבריו הם יהודים ואף ביקר בכותל ובקבר רחל. סנגורו אף הגדיל לעשות וציין כי התרגום שנחזה להיות מסר מאיים - שגוי, וכי מדובר במסר של שלום ואהבה שרצה החשוד להפיץ. על אף כך, הוארך מעצרו ביומיים בשל חשד סביר לביצוע העבירות.

לאחר מכן הגיש החשוד ערעור על החלטת בית המשפט, ובמסגרת דיון שנערך אתמול הסכימה המשטרה לשחררו בערבות צד ג ולאחר הפקדה כספית של 2,500 שקלים, השופטת אף נעתרה, באופן חריג לבקשת החשוד, שלא לפרסם את שמו. מהמשטרה נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח אודות פרסום של אדם אוחז בנשק, נפתחה חקירה. מחומרי החקירה עלה כי החשוד אחז בנשק שלא כדין. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".

הפופולריים