פוענח תיק ההצתה והבזיזה של חנות האופניים בטייבה, שתרמה לתושבי העוטף

פוענח תיק הצתת החנות בטייבה, שתרמה אופניים לתושבי העוטף
כתבי אישום נגד שבעה צעירים המעורבים בפרשייה, הוגשו היום לבית המשפט במחוז מרכז על ידי עו״ד תומר שטינברג • בעל החנות: "הם חייבים לקבל את העונש. אם החוק לא יגן עלינו, אז מי יגן?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפת החנות בטייבה
שריפת החנות בטייבה צילום: ללא קרדיט

משטרת ישראל הודיעה היום (שלישי) כי פוענח תיק ההצתה והבזיזה של חנות האופניים בטייבה, שבוצעו על רקע אידיאולוגי-לאומני, לאחר שבעל החנות תושב המקום תרם אופניים למפוני ותושבי העוטף. כחלק מכך, הוגשו כתבי אישום נגד שבעה צעירים המעורבים בפרשייה.

עלאא' עמארה, בעל חנות אופניים בעיר טייבה, תרם עשרות זוגות אופניים מחנותו עבור ילדים שמשפחותיהם פונו מהישובים בעוטף עזה לישוב צור יצחק. עמארה אף סייע למשפחות המפונות בהרכבת מיטות וריהוט הבית שאליהם פונו. לאחר שהמעשה הנדיב של עמארה פורסם ברשתות החברתיות - הוצתה ונבזזה חנותו בעיר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

שוטרי תחנת טייבה ולוחמי יס"מ שרון עצרו תחילה חמישה צעירים תושבי העיר בחשד למעורבות, כאשר התפתחויות בחקירת השב"כ וימ"ר מחוז מרכז הובילה למעצר חשודים נוספים בביזת החנות ובעבירות טרור ונשק. בתום החקירה, הוגשו היום לבית המשפט במחוז מרכז, על ידי עו״ד תומר שטינברג, כתבי אישום כנגד שבעה צעירים המעורבים בפרשייה המייחסים למעורבים, כל אחד לפי חלקו, עבירות של התפרצות, גניבה, נשיאת נשק, ירי, החזקת נשק ופגיעה בכבוד הדגל, וכן בעניינו של אחד המעורבים יוחסה עבירה של הצתה בנסיבות של מעשה טרור.

בין הנאשמים מכרם רביע, מוחמד ג'בארה, עודיי אבו חק ומוחמד בראנסי, שהשתתפו במעשי הביזה וההצתה. לפני כחודש בשעת לילה הגיעו שלושת הנאשמים הראשונים יחד עם אחרים לחנות, כשנאשם אחד - רביע - מצוייד באקדח, במטרה לנקום על מעשי התרומה והסבו נזק לחנות. הם ריססו כתובות, פרצו לחנות וגנבו אופנים וציוד, ורביע ירה במצלמות. בהמשך הלילה הוצתה החנות. הנאשם הרביעי הסתיר את האקדח יחד עם אקדח נוסף. על פי כתב האישום, הנזק שנגרם לחנות יותר מ-2.7 מיליון שקל. שלושת הנאשמים הראשונים מואשמים גם בעבירות נשק על כך שמקרים אחרים החזיקו נשק וירו בו.

המדינה ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים וטענה כי הם הודו במעשים ואף הפלילו את שותפיהם. עוד נאמר כי מעשיהם של שלושת הנאשמים הראשונים מצביעים על תמיכתם הלכה למעשה במעשים הנוראיים שהתחוללו ב-7 באוקטובר, וכי יש להביע שאט נפש וסלידה מוחלטת מהמעשים המכוערים והפסולים שביצעו.

עלאא', הבעלים של חנות האופניים בטייבה שתרם 50 זוגות אופניים לילדי העוטף שפונו מבתיהם: "מי ששרפו את החנות שלי עשו זאת רק מפני שתמכתי בישראל ובילדים. הם פרצו לחנות, שרפו וקיללו, ולכן חייבים לקבל את העונש. אם החוק לא יגן עלינו, אז מי יגן?"

משירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נמסר: "רואים בחומרה רבה פעילות שתכליתה פגיעה באזרחים על רקע לאומני-אידיאולוגי, ללא קשר ללאום, דת או מין וימשיכו לפעול בנחישות, בהתאם לסמכות הנתונה בחוק, תוך נקיטת כלל האמצעים העומדים לרשותם, בכדי לסכל איומים כאמור".

הפופולריים