מי יחלו ללמוד ומי לא? תוהו ובוהו במוסדות ההשכלה הגבוהה

מי יחלו ללמוד ומי לא? תוהו ובוהו במוסדות ההשכלה הגבוהה
האוניברסיטאות דחו בפעם השלישית את פתיחת שנת הלימודים בעקבות המלחמה, ואילו המכללות ומכללות החינוך הודיעו שיחלו ללמוד כמתוכנן • התאחדות הסטודנטים לקבינט המדיני-ביטחוני: "קבעו תקנות לשעת חירום על האקדמיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האוניברסיטה העברית
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

ראשי אוניברסיטאות המחקר הודיעו היום (שלישי) כי החליטו לדחות את פתיחת שנת הלימודית האקדמית בפעם השלישית, בעקבות המלחמה בעזה ואחוז הסטודנטים הגבוה שגוייס למילואים.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בהודעה שהוציאו נכתב: "ועד ראשי אוניברסיטאות המחקר מודיע על דחיית פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד עד לתחילת שחרור המגויסים למילואים ולא לפני ה-24.12.23". כמו כן, האוניברסיטאות ששותפות לדחייה הן: האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת בן גוריון, הטכניון, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת אריאל.

בתגובה לכך, ועד ראשי המכללות עדכן כי פתיחת שנת הלימודים לא תידחה בכל במכללות באופן גורף: "לאור השוני הרב במאפייני המכללות השונות, משאירים לכל מכללה את ההחלטה מתי לפתוח את שנת הלימודים.מחצית מהמכללות יפתחו ב-3.12 והאחרות יפתחו בהמשך".

בנוסף, מכללות החינוך הבהירו כי יחזרו ללימודים כמתוכנן: "לימודי החינוך הם כמו לימודי הרפואה, המתקיימים גם במהלך המלחמה. לפיכך החליט פורום נשיאות ונשיאי המכללות לחינוך שלא לדחות עוד את תחילת הלימודים". יש לציין כי מחר יתקיים דיון בכנסת בסוגיית המכללות הפרטיות שהחליטו לפתוח את שנת הלימודים חרף העובדה שסטודנטים רבים גוייסו למילואים. 

בתוך כך, התאחדות הסטודנטים שיגרה מכתב לקבינט המדיני-ביטחוני וקראה לקביעת תקנות לשעת חירום, שיקנו למועצה להשכלה גבוהה את הסמכות לקבוע נהלים גורפים לכלל המוסדות: "מתוך השאיפה לקיים שוויון אקדמי, כלכלי, חברתי ונפשי ומתוך הרצון לחזק את חוסנה של מדינת ישראל ולגלות סולידריות עם הסטודנטים המשרתים בצה"ל ובכוחות הביטחון אנו דורשים משר החינוך ומקבינט החירום לפעול לתיקון תקנות לשעת חירום במצב הקשה ואף האבסורדי שנמצא לפתחנו".

 

הפופולריים