יהונתן נפל בקרבות ברצועה - איבריו הצילו 6 בני אדם

יהונתן נפל בקרבות ברצועה - איבריו הצילו 6 בני אדם
סמ"ר יהונתן יצחק סמו התעקש לשרת בצנחנים והיה מהכוח הראשון שלחם בעזה. איבריו הושתלו ב-6 מטופלים, בהם תינוקת בת 8 חודשים. משפחתו סיפרה: "לא הייתה התלבטות בכלל אם לתרום את איבריו. זה היה יהונתן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמ״ר יהונתן יצחק סמו
צילום: דובר צה"ל

סמ"ר יהונתן יצחק סמו נפצע קשה בקרב במרכז הרצועה לפני כשבוע וחצי, ולאחר שהצוות הרפואי נאבק על חייו במשך כיומיים נקבע לו מוות מוחי. משפחתו ביקשה לתרום את איבריו, ובכך יהונתן הציל את חייהם של שישה בני אדם. משפחתו סיפרה היום (ראשון) על ההחלטה: "לא הייתה התלבטות בכלל אם לתרום את איבריו. זה היה יהונתן". 

יהונתן, בן 21 מכרמי צור, היה לוחם בגדוד 202 של הצנחנים. ליבו הושתל בבן 46 בבילינסון, הריאות בבן 36 בבילינסון, הכבד בבן 51 באיכילוב, אונת הכבד בבת 8 חודשים בשניידר, כליה אחת הושתלה בבן 10 בשניידר וכליה נוספת בבן 50 בהדסה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

יהונתן היה בן בכור להוריו אילת ומשה, ואח לבארי, לביא, תמר ואחינעם. משפחתו סיפרה עליו: "בעל עיניים יפות וגדולות וחיוך כובש. הוא מעולם לא התלונן על קשיים. כנער הדריך בתנועת בני עקיבא והתנדב במקומות רבים. הוא השתתף בתוכניות אקדמאיות לנוער מצטיין, ולמד בישיבת נווה שמואל ביישוב אפרת. לאחר מכן הוא המשיך למכינה הקדם צבאית 'אדרת' בכפר סילבר, המשלבת דתיים וחילונים".

לקראת שירותו הצבאי, יהונתן התמיין לחיל המודיעין אך התעקש לשרת בצנחנים - כמו דודיו ובני דודיו. בזמן המלחמה הוא לחם בכוח הראשון. משפחתו הוסיפה: "כל דבר הוא עשה בחיוך, מתוך הבנה, מחוייבות ורצון לעזור. העובדה שחלק ממנו ימשיך לחיות ולעזור לאחרים – אין מרומם מזה. בזכותו במהלך השבעה חתמו אנשים רבים על כרטיס אדי, ויחתמו עוד".

הפופולריים