גל הלך אחרי אחיו, יקיר נלחם להגן על הבית

גל הלך אחרי אחיו, יקיר נלחם להגן על הבית
חברו הטוב של סמ"ר גל מישאלוף, ואחיו של רס"ר במיל' יקיר ביטון, סיפרו על גבורתם ועל החלל שנפער בליבם בעקבות נפילתם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גל מישאלוף ומיכאל ביטון
צילום: דובר צה"ל

טל לוי, חבר ילדותו של סמ"ר גל מישאלוף, ממודיען, לוחם בן 21 בחטיבת גבעתי, ואחיו של רס"ר במיל' יקיר ביטון, מירושלים, לוחם בן 34 בחטיבה 261 - סיפרו היום (שני) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', על יקיריהם שנפלו בקרבות ברצועת עזה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

טל, שמכיר את סמ"ר גל מישאלוף מגיל 10, שיתף על אהבתו למשפחתו ועל בחירותו לשרת כלוחם: "מה אפשר לספר על גל חוץ מהאהבה שלו להפועל, למשפחה ולחברים הקרובים - זה היה כל עולמו. הוא עזב את הכול למען המדינה, למען המטרה להגשים את עצמו ולהיות לוחם קרבי, הוא הלך אחרי אחיו שגם שירת בגבעתי".

עוד תיאר חברו של גל כיצד הגיב כששמע על מותו: "זו תחושה שאי אפשר להסביר במילים ובאמת נראה לי שאני לא מעכל את זה עדיין". טל סיפר כי גל היווה מרכיב מרכזי בחייו ובחיי חבריו: "קראנו לו מישה, זה היה הכינוי שלו, ככה נמשיך לקרוא לו - אנחנו לא שוכחים אותו". 

מיכאל ביטון, אחיו של רס"ר במיל' יקיר ביטון, סיפר על בוקר השבת השחורה: "יקיר זה הבן אדם הראשון שקם ב-7 באוקטובר וכבר היה מוכן עם תיק ליד הדלת. מילואימניק עם 3 ילדים, שיוצא בחירוף נפש להגן על המדינה, על הילדים שלו ועל הבית שלנו - כדי שיהיה לנו איפה לחיות".

מיכאל סיפר כי יקיר היה אדם של נתינה: "גם עכשיו הוא נותן לנו את הכוחות להמשיך קדימה. גם כשהוא לא איתנו אנחנו יודעים שהוא בלב שלנו ומשם אף אחד לא יכול לקחת אותו, הוא ילך איתנו וילווה אותנו בכל החיים"

הפופולריים