ישראל במלחמה

שלושה אסירים על כל חטוף: פרטים חדשים על עסקת החטופים

שלושה אסירים על כל חטוף: פרטים חדשים על עסקת החטופים
מקור המעורה בפרטים: קטר תפרסם היום את פרטי עסקת החטופים • הנייה אמר מוקדם יותר היום לרויטרס: "העברנו את תגובתנו לקטר" • אחד מנציגי משפחות החטופים שהיה בפגישה עם שרי קבינט המלחמה: "התרעתי בפני רה"מ ששרים בממשלה מבצעים 'פיגוע' נגד החטופים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החטופים הישראלים המוחזקים ברצועת עזה
צילום: מטה משפחות החטופים

סוגיית עסקת החטופים: דובר משרד החוץ הקטרי הודיע היום (שלישי) כי הצדדים הגיעו לשלב הסופי בשיחות, וכי הודעה בנוגע להגעה להסכם צפויה לצאת. לדבריו, "אנו אופטימיים מאוד בנוגע להגעה להפסקת אש". מקור המעורה בפרטי עסקת החטופים מסר מוקדם יותר כי העסקה נמצאת על סף סגירה וכי קטר צפויה לפרסם היום את פרטיה. CNN מדווח כי על פי גורמים המעורים בעסקה, בתמורה לשחרורו של כל חטוף ישראלי ישוחררו שלושה אסירים ילדים ואסירות נשים פלסטיניים. בנוסף, צה"ל יידרש להפסיק את הלחימה למשך כחמישה ימים - כשבכל יום הפעילות האווירית והקרבות יופסקו לשש שעות לפחות. מטרת ההפסקה היא איתור נשים וילדים נוספים ברצועה בידי חמאס, בתקווה שתתקיים בהמשך עסקה נוספת. 

> מגיל 10 חודשים ועד 18: שמות 38 הילדים החטופים בעזה

> יותר ממאתיים אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה

> משפחות החטופים מבקשות: עזרו לנו

מוקדם יותר היום, גלעד קורונגולד, ש-7 מבני משפחתו, בהם בנו, כלתו ושני נכדיו, נחטפו לרצועת עזה, אמר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אני חושב שאנחנו מאבדים את ההזדמנות להחזיר אותם, זאת היתה אחת הסיבות שרציתי להגיע לקריה אתמול". קורונגולד השתתף אתמול בפגישה שנערכה בין משפחות החטופים לקבינט המלחמה.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

גלעד אף ציין כי קיים מתח בין משפחות החטופים בעקבות העסקה המסתמנת: "היו קצת כעסים בין המשפחות, אחד רוצה לשחרר את זה ואחד רוצה לשחרר את השני. היחיד שאמר את האמת מבחינתי זה גנץ והמסר זה שאי אפשר לשחרר את כולם ביחד וזה חייב לבוא בשלבים".

עוד הוסיף גלעד כי הדיון שנערך אתמול בכנסת בנוגע לעונש מוות למחבלים, מסכן לדעתו את ההיתכנות לביצוע עסקה: "התרעתי בפני ראש הממשלה ששרים בממשלה הזאת מבצעים פיגוע איום ונורא נגד החטופים נגד הממשלה, נגד העם הזה. לא יכול להיות שבקטע הכי חשוב של משא ומתן שאנחנו יודעים בוודאות שמתבצע, שרים בממשלה משתלחים ורוצים בדיוק באותו יום לקיים דיון על עונש מוות". 

בתוך כך, בכיר חמאס בחו"ל, עזת א-רשק, אמר אתמול בערוץ אלערבי בקטר כי יש התקדמות ממשית לקיום העסקה: "אנחנו מתקרבים להסכם הפסקת אש". ראש הלשכה המדינית בחמאס, איסמאעיל הניה, אמר כך גם כן והוסיף כי ארגון הטרור מסר את תשובתו למתווכים הקטרים בנוגע לעסקה. 

הפופולריים