חשש מהשלכות משפטיות בהעמדת מחבלי שבעה באוקטובר לדין

חשש מהשלכות משפטיות בהעמדת מחבלי שבעה באוקטובר לדין
גורם משפטי בכיר אמר כי רוב גופות הנרצחים לא נבדקו כמקובל מבחינה פתולוגית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית שרוף בקיבוץ בארי לאחר טבח 7 באוקטובר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורם משפטי בכיר אמר כי רוב גופות נרצחי שבעה באוקטובר שהובאו למחנה שורה, חיילים ואזרחים, לא נבדקו פתולוגית כמקובל - ויש חשש שתהיינה לכך משמעויות משפטיות עם העמדתם לדין של המחבלים. בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב דווח היום (שלישי) כי גורם משטרתי המעורה בפרטים הדגיש כי יש מארג שלם של ראיות מלבד הדוחות הפתולוגיים נגד המחבלים.

195 אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 
הרשימה המלאה של המשוחררים בפעימה השלישית

הבכיר הוסיף כי הסתפקו בשלל אמצעים לזיהוי הגופות במהרה אך לא עסקו בתיעוד נסיבות המוות כמקובל במקרי רצח וכן רוב הגופות גם לא עברו במכון לרפואה משפטית האמון על כך ובחלק ניכר אין תיעוד מלא של הממצאים הפתלוגיים שגרמו למוות כפי שנהוג בתיקי רצח.

גורם משטרתי המעורה בפרטים אמר כי מכיוון שמדובר באירוע חריג בכל קנה מידה, יש בידי המשטרה מארג שלם של ראיות הקושרות את המחבלים. בין היתר שלל תיעודים עדויות ועוד מלבד הדוחות הפתולוגיים - וכי לא מדובר בתיקי רצח רגילים, אלא בחקירה לאומית ייחודית שבה כל גורמי המקצוע מלווים מקרוב כדי לוודא שהדין ימוצה ואף יוחמר ככל שניתן.

יותר מ-1,200 נרצחים הובאו למחנה שורה הסמוך לרמלה למוקד המרכזי שאליו הובאו הגופות, כאשר אנשי משטרה, זק"א והרבנות הצבאית עמלו רבות כדי להביא לזיהויים המהיר ככל שניתן של הנרצחים הרבים, זיהוי שנמשך שבועות ארוכים. 

הפופולריים