המפגש עם האח על ארבע, החיבוק הראשון מאמא: המשוחררים מתייחדים עם יקיריהם

בחיוך, לצלילי מחיאות כפיים: יפה אדר שוחררה מבית החולים
משפחת ברודץ התאחדה עם כלבם • אור ויגיל יעקב שוחררו משבי חמאס והתאחדו עם אימם רננה, אביהם נותר בשבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפחת ברודץ והכלב
צילום: דוברות מרכז שניידר

יפה אדר, ששוחררה השבוע משבי חמאס, השתחררה היום (שלישי) מבית החולים.

אוריה, יובל ועפרי ברודץ, נפגשו לראשונה אתמול מאז שבו ארצה, עם רודני, הכלב שלהם. אביחי ברודץ, מי שהפך לאחד הסמלים המוכרים במאבק לשחרור החטופים, נפגש עם ילדיו ואשתו הגר.

צילום: דוברות מרכז שניידר

איתן יהלומי, בן ה-12 מניר עוז, גם הוא חזר אתמול מהשבי, ונפגש עם אימו. בן ה-12 נחטף לבדו לעזה ביום שבת, לאחר שהסתתרו בני משפחת יהלומי - ההורים, אוהד ובת שבע ושלושת ילדיהם, בתוך הממ"ד. כשהמחבלים פרצו לביתם, האב יצא החוצה עם אקדחו, ניהל מולם קרב יריות ונפצע. המחבלים חטפו את בת שבע והילדים לעזה בשני אופנועים, אלא שבדרך נתקלו בטנקים ושיחררו רק את בת שבע ושתי הבנות. גם אביו נחטף, כנראה שלא איתו. 

יגיל ואור יעקב, בני ה-13 ו-16 בהתאמה, שוחררו אמש משבי חמאס לאחר 52 ימים, במסגרת הפעימה הרביעית. השניים נחטפו מביתם שבקיבוץ ניר עוז ואביהם, יאיר יעקב, נחטף יחד איתם ועם בת זוגו מירב טל. אימם רננה פרסמה היום (שלישי) תיעוד מהמפגש המרגש והחיבוק שלא תרצה להפסיק.

צילום: פייסבוק

בסוף השבוע החמישי למלחמה, פרסם הג'יהאד האסלאמי סרטון שתיעד את יגיל. כמו כן, בהמשך פורסם כי בן ה-13 סובל מאלרגיה מסכנת חיים.

> ערוץ הוואטסאפ הרשמי של כאן חדשות

> רשימת החטופים המלאה שנותרו בשבי

בשבת 7 באוקטובר, תועד אביהם של יגיל ואור נלקח לעזה יחד עם זוגתו וכעבור דקות, שני בניו נלקחו גם הם. רגע לפני, אימם שוחחה עימם בטלפון: "היא שוחחה איתם בוכים, היא שמעה את הקטן (יגיל) אומר 'אל תקחו אותי בשבי, אני קטן מדיי'", כך סיפר דודם בריאיון. עם פרסום הסרטון ובו אות החיים מיגיל, שיתפו המשפחה ברגעי האושר. "הפנים של יגיל היו צרות יותר, העיניים כהות יותר, ראו את העצב שיש שם", כך הוסיף הדוד, יניב.

הפופולריים