המחבלים אמרו לדפנה ולאלה: "אף אחד לא רוצה אתכן בחזרה, אם תספרו מה שהיה – נהרוג אתכן"

המחבלים אמרו לדפנה ולאלה: "אף אחד לא רוצה אתכן בחזרה"
"הם אמרו להם לא להגיד כלום": סבתן של דפנה ואלה אליקים חשפה בריאיון ל"זמן אמת" פרטים חדשים על האכזריות של מחבלי החמאס כלפיהן בשבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלה ודפנה אליקים
צילום: לא

המחבלים אמרו להן: "אנחנו יודעים איפה אתן גרות, ואנחנו נבוא ונהרוג אתכן אם תספרו איפה הוחזקתן בשבי". כך חשפה סבתן של דפנה (15) ואלה (8) אליקים ואימו של נעם אביהן שנרצח, על הסיוט שעברו נכדותיה בשבי החמאס בריאיון שישודר הערב (שלישי) בתוכנית "זמן אמת" בכאן 11. בנוסף, חשפה פרטים חדשים על האכזריות הבלתי נתפסת של המחבלים שרצחו את אביהן נעם, את בת זוגו דקלה ואת בנה תומר וחטפו את הבנות לעזה מקיבוץ נחל עוז.

 

הסבתא פגשה את הבנות שלשום בלילה בבית החולים שניידר, מעט לאחר שהוחזרו לארץ ושחרורן מהשבי. היא מספרת שהיו מאוד מפוחדות: "כשאמרתי שכולם רוצים לראות אותן, שאלו בתמיהה: 'באמת כולם ידעו שהיינו בעזה?, באמת רוצים לראות אותנו?'. 'הם (המחבלים) אמרו לנו שאף אחד לא רוצה אותנו בחזרה'". הבנות הוזהרו ואויימו מראש על ידי הטרוריסטים שלא לספר מה עבר עליהן והיכן שהו: "אמרו להן לא להגיד כלום", אמרה. "המחבלים אמרו להן: 'אנחנו יודעים איפה אתן גרות ואנחנו נבוא ונהרוג אתכן אם תספרו איפה הוחזקתן'".

מימין לשמאל, אלה (8) ודפנה (15) אליקים

דפנה ואלה נחטפו לעזה באמצעות רכב שהיה שייך לאביהן נעם, ובדרכן ספגו לא מעט מטחי אבנים שהושלכו לעברן. הן הוחזקו כמעט לבדן, מתארת סבתן, ולאורך השבועות הארוכים של השבי הבנות הועברו בין מספר אתרים ובתים לרבות "גנים, בתי ספר ובתי חולים". האוכל שסופק להן היה בסיסי וכלל בעיקר אורז, פסטה ופול. לאלה הקטנה היה קשה בהתחלה לאכול את המזון הזה והיא מיעטה לאכול, אבל אחותה דפנה הזהירה אותה: 'אם לא תאכלי יום יומיים את בסוף תמותי ברעב. אנחנו חייבות לחזור הביתה'. בכך היא "הצילה אותה", סיפרה סבתן.

צוות "זמן אמת" ליווה את משפחת אליקים מאז החטיפה, והערב תשודר בכאן 11 הכתבה שמלווה אותם בשבוע האחרון והדרמטי בטלטלה בין האבל הכבד לבין התקווה שהתגשמה לחזרתן של הבנות.

 

הפופולריים