"נושמת לבד": שיפור במצבה של אלמה בת ה-84 שחזרה מהשבי במצב קשה

"נושמת לבד": שיפור במצבה אלמה בת ה-84 ששוחררה במצב קשה
אברהם עברה ניתוח לב לפני שנחטפה מביתה שבקיבוץ נחל עוז בבוקר החג, כשהייתה לבדה בבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלמה אברהם
צילום: מטה משפחות החטופים

שיפור נרשם היום (שלישי) במצבה של אלמה אברהם בת ה-84 מנחל עוז, ששוחררה שלשום מ-51 יום בשבי חמאס. מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה, שם היא מאושפזת, מסר כי היא נושמת לבד. "היא לא מקבלת את התמיכה שהיא קיבלה לפני זה והיא בהכרה מלאה", הוא הוסיף. אברהם נחטפה מביתה שבקיבוץ בבוקר החג, כשהייתה לבדה בבית. משפחתה גילתה שנחטפה לאחר שקיבלה תיעוד שלה מעזה, רכובה על אפנוע יחד עם אישה נוספת, כשמחבלים חמושים מחזיקים בהן.

בנה, אורי רביץ, התעורר מהאזעקות בבוקר החג בדירתו בתל אביב, הבין שכנראה גם אימו נמצאת תחת איום הרקטות והתקשה אליה. "היא אמרה שהם בממ"דים והונחו לא לצאת, היא לבד", הוא שיחזר. "אחי בקיבוץ אבל הוא בחדר שלו, והיא לא מצליחה לדבר איתו. היא סיפרה לי שיש חדירה בשדרות, לקח לי זמן להבין שהיא אומרת 'יש גם פה'".

לאחר שעות ארוכות של חוסר ודאות, רביץ הצליח ליצור קשר עם אחיו שמתגורר בקיבוץ, והאח יצא, מלווה בחיילים, לבית של אימם. "הוא מצא בית פרוץ, הפוך. הממ"ד היה פתוח, המיטה שלה הפוכה ואמא שלי איננה", אורי סיפר. את הידיעה שאימו נחטפה הוא קיבל מאחותו. "היא כתבה שלי שאמא כנראה חטופה. אחרי שעה הגיעה אלינו תמונה ואני רואה את אמא שלי בת ה-84 מושבת על אופנוע. היה ברור לי לגמרי שזו אמא שלי. היא אישה אחרי ניתוח לב פתוח, היא עם כאבים. חייב להחזיר אותה הביתה".

הפופולריים