גורמים רפואיים: הילדים שחזרו מהשבי נמצאים בסיכון גבוה לפוסט טראומה

"הילדים ששוחררו נמצאים בסיכון גבוה לפתח פוסט טראומה"
הגורמים הסבירו כי הילדים עלולים ללקות בהפרעת דחק פוסט טראומטית עקב עוצמת החוויות שעברו והזמן הארוך ששהו בשבי. רבים מהילדים ששוחררו מדברים בלחש בעקבות איומים שספגו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חטופים
צילום: פלאש90

הילדים שחזרו ארצה משבי חמאס נמצאים בסיכון גבוה לפתח הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD) - כך אמרו היום (רביעי) לכאן חדשות גורמים רפואיים בבתי החולים המטפלים בילדים ששוחררו מהשבי. 

הגורמים הסבירו שהילדים נמצאים בסיכון זה גם עקב עוצמת החוויות שעברו וגם משכן הארוך, ושצפוי להם תהליך ארוך של עיבוד רגשי עם ליווי פסיכולוגי או פסיכיאטרי. רבים מהילדים ששוחררו מדברים בלחש, בעקבות איומים שספגו במשך תקופת השבי כדי שלא ירעישו. 

הסיכון לפתח את ההפרעה קיים גם בקרב המבוגרים ששוחררו, לדברי הגורמים הרפואיים. עוד פורסם הערב כי החטופים אזרחי תאילנד ששוחררו סבלו מאלימות קשה בתקופת השבי. 

בתוך כך, אחיותיהן של החטופות שעדיין מוחזקות בשבי חמאס ברצועה קיימו הערב מסיבת עיתונאים ואמרו כי "העדויות של אלו שחזרו משבי החמאס, לא משאירות מקום לספק - אין לאחיות שלנו זמן. הן בסכנת חיים מיידית וצריך להחזיר אותן מיד".

155 אזרחים וחיילים: רשימת החטופים המלאה
הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
 
מגיל 17 ועד 84: הנשים ששוחררו בפעימה החמישית משבי חמאס

אתמול חשפה דודתו של איתן יהלומי בן ה-12, ששוחרר במסגרת עסקת החטופים, בריאיון ל-BFM הצרפתי כי "חמאס הכריח את איתן לצפות בסרטוני הזוועה מהטבח ב-7 באוקטובר". עוד סיפרה כהן כי מחבלי חמאס היו מאיימים על הילדים בנשקם כשהם בכו. לדבריה, כשהגיע לעזה, הכו אותו גם אזרחים עזתים. עוד סיפרה כי הוא שהה לעיתים לבדו, ולעיתים עם אחרים.

אביה של אמילי הנד בת התשע ששוחררה גם היא, סיפר לרשת CNN האמריקנית כי אמילי מתקשרת איתו רק בלחישות. 

 

הפופולריים