הזעם של תושבי ניר עוז ובארי על רה"מ - והיעדרותם מפגישה עימו

הזעם של תושבי עוטף עזה על רה"מ - והיעדרותם מפגישה עימו
תושבי ניר עוז ובארי זעמו על אופן התנהלותו של ראש הממשלה בביקור בעוטף ועל הסלקציה בבחירת נציגים מסוימים איתם נפגש. בתוך כך, בחרו להיעדר מפגישה עם נתניהו יותר מחודש מאז פרצה המלחמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בהנחת אבן פינה בדרום
צילום: קובי גדעון, לע"מ

לפגישת ראשי הרשויות בעוטף עזה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הגיע איש מנציגי הישובים הרבים שהוזמנו ממועצות אשכול ושער הנגב. כך שפורסם היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, לפני כן, העבירו תושבי ניר עוז תגובה נזעמת על הכוונה להיפגש רק עם נציגים, כמעט חודשיים אחרי שרבע מחברי הקיבוץ נחטפו או נרצחו.

ערוץ הוואטסאפ הרשמי של כאן חדשות
רשימת החטופים שנותרו בשבי
מגיל 10 חודשים ועד 18: שמות הילדים שנחטפו לעזה

לצידם, גם תושבי בארי הודיעו שמתכונת המפגש – נציגים בלבד, בצירוף תקשורת, בטקס הנחת אבן פינה - אינה מקובלת. נציגים של 11 ישובים ממועצת אשכול וועוד ישובים משער הנגב הוזמנו לפגישה עם נתניהו ואיש מהם לא הגיע. הגיעו נציגים ממעט ישובים בחוף אשקלון שהוזמנו, משדרות וכל ראשי המועצות.

תושבי ניר עוז זעמו לבקשה לשלוח נציגים להיפגש עם ראש הממשלה, כמעט חודשיים אחרי הטבח הגדול. "מציעים לראש הממשלה להיפגש עם תושבי הקיבוץ, עם כולם, ששרדו את הטבח הנורא. לא רק נציגי הישובים צריכים תשובות אלא כולנו. לכולנו מגיע לדעת למה רבע מהקיבוץ שלנו נחטף או נרצח", הבהירו.

גם תושבי בארי הצטרפו לכך שצורת המפגש לא מקובלת עליהם והם מצפים להתייחסות אחרת מראש הממשלה. "הקיבוץ לא מחרים את רה"מ של ישראל ולא יחרים. היה ובהינתן רה"מ ירצה להגיע לקיבוץ בארי ולראות את הזוועות שנעשו בשבעה באוקטובר ולנהל שיחה על העשייה לשיקום בארי נשמח לארח אותו בתיאום מראש וללא צוותי תקשורת", הסבירו. 

יותר מחודש מאז תחילת המלחמה הקשה, נתניהו נפגש רק עם תושבי ישוב אחד בעוטף, שלומית. במקרה או שלא, כמעט כל תושביו הצביעו למפלגות ימין, אבל לא עם אנשי הקיבוצים או שדרות או אופקים, ניצולי הטבח. וזאת התרחש לאחר שנתניהו כן נפגש עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון, ואתמול נפגש איתם שוב.

נתניהו אמר לראשי המועצות: "אתם עברתם, אבל כולנו עברנו, ימים מאוד קשים, חברים ומנהיגים שנרצחו, לוחמים, לוחמות שוטרים ושוטרות, זה פשוט לא יאמן מה שהיה כאן ביום המבחן העילאי הזה. עם ישראל נאחז בציפורניים באדמתו, הדף את המרצחים, ועכשיו אנחנו בתוך הפעולה שתימשך עד סופה. הקרב נמשך ביתר שאת ביום הזה ואנחנו יכולים להם. נבנה בכל מקום בארץ ישראל, נרחיב את הישובים ונוסיף עוד ישובים".

בנוסף, ראש הממשלה השתתף אתמול בטקס הנחת אבן פינה לישוב חדש ששמו יקרא על שם ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, אחד הנרצחים הראשונים בשבעה באוטובר, בכפר עזה. אופיר לקח את אקדחו ויצא להגן על הישוב.

הפופולריים