"אמא את חיה?" הדס קלדרון על המפגש עם ילדיה שחזרו מהשבי

"אמא את חיה?" הדס קלדרון על המפגש עם ילדיה שחזרו מהשבי
מתוך העצרת המרכזית בתל אביב להשבת החטופים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

העצרת המרכזית להשבת החטופים משבי חמאס נערכת הערב (שבת) בתל אביב. רבים נאמו על הבמה המרכזית, בהם הדס קלדרון, אמא של סהר וארז ששבו מהשבי. "גיבורי העל הפרטיים שלי שרדו וחזרו, אבל אני ברגשות מעורבים - לי קרה נס, ומתפללת שלכולכם יקרה נס".

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

בהמשך, קלדרון תיארה את המפגש שלה עם ילדיה: "המשפט הראשון שאמרו לי כשנפגשנו - 'אמא את חיה?'. החוסר וודאות של מי חי ומי מת, ליווה אותם והשאיר אותם שם חסרי אוניםלדבריהם, זה היה כמו המשחק פורטנייט - משחק שהפך למציאות".

"זה היה מסע בלהות. הם נחשפו והתמודדו עם מצבים קשים ותנאים מחפירים - שאסור שאף ילד או אדם יחווה", קלדרון אמרה. "זה הזמן שלנו להבראה, והדרך לשם, היא להיות משפחה שלמה", הוסיפה קלדרון. "אבא שלהם עופר עוד שם. אל תשכחו את הגברים".

במקביל, התקיימה עצרת סולידריות עם משפחות החטופים בירושלים על ידי ארגון "שומרות ושומרים על הבית המשותף". בעצרת, דפנה נוביק, מנהלת לשעבר במכינת לכיש בה למד החטוף הירש גולדברג, סיפרה: "הירש הוא אדם של חופש ולכן קשה לי לחשוב עליו בשבי. הוא אדם של טבע ושמחה, כזה שמפיץ אהבה בכל מקום שהוא מגיע אליו. כמה צודקת הבקשה הקולקטיבית של כולנו כעם וכחברה ישראלית שכולם יחזרו".

"תנאי רעב, סכנת חיים": העדות של דיצה היימן משבי חמאס

"הייתי במנהרות, החמצן הלך ואזל": העדות של יוכבד ליפשיץ משבי חמאס

"מחכה שיחזירו את אהבת ליבי": העדות של רז בן עמי משבי חמאס

"כל יום שם הוא נצח": העדות של דניאל אלוני משבי חמאס

 

הפופולריים