"חקירה אנמית" במקום אזרחי: עדות החוקר של יאיר נתניהו בתיק 4000

"חקירה אנמית": עדות החוקר של יאיר נתניהו בתיק 4000
אחרי כחודשיים ובצל המלחמה: משפט נתניהו התחדש עם עדויות החוקרים • הרכב השופטים בוחן מעבר לשמיעת עדויות במשך ארבעה ימים בשבוע: "צריך לסיים את זה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מתחדש היום (שני) לאחר כחודשיים, עם עדויות החוקרים בתיק 4000. השופטים אמרו בתחילת הדיון שהם בוחנים מעבר לארבעה ימי דיונים בשבוע. בהמשך עלה להעיד החוקר רן בוכניק.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עדכונים שוטפים

11:17 | "חקירה אנמית" במקום אזרחי: עדות החוקר של יאיר נתניהו בתיק 4000

החוקר רן בוכניק מתייחס לחקירת יאיר נתניהו. 

תירוש: האם זכורות לך הנחיות מיוחדות לחקירה?

בוכניק: אני לא זוכר באיזה יום יאיר נתניהו נחקר, אני כן זוכר שפרקליטיו של רה"מ פנו ושאלו אם אפשר לוותר על עדות זו. אסייג הורה לי ולחוקר מהרשות לניירות ערך לנהוג בכפפות של משי וברגישות גבוהה במיוחד – מה שהשפיע על החקירה. זו לא הייתה חקירה כפי שאני רגיל אליה, זו הייתה חקירה אנמית. היא התקיימה לא בלהב 433 אלא במקום אזרחי, לאור הרגישות שדווחה לנו.

9:47 | השופטים במשפט נתניהו בוחנים מעבר ל-4 ימי דיונים; השופט בר עם: "צריך לסיים את זה"

הרכב השופטים בוחן לעבור לשמיעת המשפט ארבעה ימים בשבוע. חלק מהימים יעסקו בתיק 4000 וחלק בתיקים 1000 ו-2000. השופט בר עם אמר בפתח הדיון: "צריך לסיים עם זה". בא כוחו של איש העסקים שאול אלוביץ' אמר לשופטים שנותרו 22 עדים בלבד לפרשת התביעה, וההערכה היא כי יידרשו 16 ימי דיונים - בהם יעיד בין היתר גם ראש המל"ל צחי הנגבי.

לפני פגרת הכנסת, ההערכה הייתה שעדי התביעה יסיימו את חלקם עד סוף 2023 או או ינואר 2024, וכעת ההערכה היא שאם לא יהיו עיכובים נוספים - פרשת התביעה תסתיים עוד לפני פסח. בשלב הבא אמור נתניהו לעלות על דוכן העדים ולספק את עדותו, אך טרם ידוע מתי ואם זה צפוי לקרות.

הפופולריים