הערכה: הכדור שהרג את יובל קסטלמן נורה לאחר שהרים ידיים

הערכה: הכדור שהרג את יובל קסטלמן נורה לאחר שהרים ידיים
השופט על שחרור היורה למעצר בית: הרמת ידיים בפני עצמה אינה מבטלת את הסכנה • במשטרה ערכו תחקיר בזירה ממנו עולה שיובל הספיק לירות כדור בודד לעבר המחבל לפני שהבין שהוא באירוע של ירי דו צדדי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל קסטלמן ואביעד פריג'ה
צילום: באדיבות המשפחה וגירארד גרסון

הירי ביובל קסטלמן: במשטרה סבורים, לאחר חקירה שערכו בזירת האירוע, שהכדור הקטלני שהרג את יובל נורה לאחר שהוא הרים ידיים. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. מהחקירה עלה כי קסטלמן הספיק לירות רק יריה אחת מהמחסנית שלו, מטווח קצר במחבל, לפני שהבין שהוא באירוע של ירי דו צדדי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בד בבד, בית הדין צבאי שיחרר הערב למעצר בית את החייל היורה, אביעד פריג'ה: "בראי הרקע המבצעי לאירוע, רקעו הנורמטיבי של החשוד ונטילת הנשק ממנו הסיכון כי יפר את תנאי חלופת המעצר ויהיה מעורב באירוע ירי נוסף אינו משמעותי ואינו מצדיק את הותרתו במעצר סגור". עוד הוסיף השופט: "מוטב אולי לשוב ולומר את המובן מאליו - אין לבצע ירי לעבר מי שלא נשקפת ממנו עוד סכנה. לצד זאת הרמת ידיים בפני עצמה אינה מאיינת את הסכנה".

החלטת השופט התקבלה בניגוד לבקשת הפרקליטות הצבאית להאריך את מעצרו עד ליום חמישי, שכן ברצונה לבצע 15 פעולות חקירה נוספות. עם זאת, הפרקליטות הודיעה כי לא תערער על ההחלטה. 

בדיון בעניינו של פריג'ה שנערך אתמול, השופט התעכב על כך שלא בוצעה נתיחה לגופתו של קסטלמן, כך שקשה להכריע מאיזה ירי נהרג. מכל העדויות והראיות עלה שרק פריג'ה ירה בקסטלמן, השופט התייחס לשאלה איזה כדור ספציפי שירה פריג'ה הביא למותו ובאיזה שלב. החשד שמיוחס לחייל המילואים הוא המתה בקלות דעת. 

חוקרי מצ"ח פנו למכון לרפואה משפטית לקבלת חוות דעת רפואית על האירוע. החוקרים יעבירו למכון ממצאים רפואיים לצורך חוות דעת. גורם רפואה בכיר אמר לכאן חדשות: "בלי נתיחת הגופה נתקשה לתת ממצאים חד משמעיים". 

 

 

 

 

הפופולריים