לקראת העמדה לדין של מחבלי ה-7 באוקטובר: הדוחות החסרים - והחקיקה המיוחדת

לקראת העמדה לדין של מחבלי הטבח: הדוחות החסרים - והחקיקה
מפגישה ראש המכון לרפואה משפטית עם בכירים במשטרה, בצה"ל ובפרקליטות עולה כי רוב גופות הנרצחים בטבח לא נבדקו פתולוגית. הדבר עלול להקשות על המדינה לגבש תשתית ראייתית נגד המחבלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית שרוף בקיבוץ בארי לאחר טבח 7 באוקטובר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש המכון הלאומי לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל, נפגש השבוע עם בכירים ביחידת להב 433, בפרקליטות, בצה"ל ובשב"כ כדין לדון בתשתית הראייתית נגד מחבלי חמאס שתעמוד לרשות המדינה כשיובאו לדין - כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. 

מהפגישה עלה כי רוב גופות הנרצחים ממתקפת חמאס שהובאו למחנה שורה לא נבדקו פתולוגית, ולפיכך יש צורך להפיק דוחות על בסיס תמונותיהן של הגופות. סביר להניח שדוחות אלה יהיו מוגבלים וחלקיים בלבד, ועל כן יהיה צורך בשיתוף הפעולה של המכון לרפואה משפטית שהתבקש להפיק דוחות פתולוגיים של מקצת הגופות שהובאו אליו ועברו בדיקה פתולוגית. הפגישה עסקה גם בהפקת דוחות לגבי החטופים ששבו מרצועת עזה והממצאים הפיזיים שעלו בבדיקותיהם הרפואיות.

בתוך כך, מדינת ישראל טרם גיבשה תוכנית לגבי האופן שבו יועמדו המחבלים לדין, וההערכה היא כי תידרש חקיקה מיוחדת עבור המחבלים שביצעו את הטבח ב-7 באוקטובר. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

ממשטרת ישראל נמסר כי "במסגרת חקירת אירועי ה-7 באוקטובר, שבמהלכם בוצעו זוועות ופשעים נגד האנושות, מתקיימות הערכות מצב עם כלל הגופים השותפים לחקירה המורכבת. זאת, על מנת לגבש תשתית ראייתית ולמצות את הדין עם מחבלי חמאס".

הפופולריים