כאן רשת ב

אימו של גיא החטוף: "שמעתי בקבינט עדויות מחטופות ששוחררו - ונחלשתי"

אמא של גיא החטוף: שמעתי בקבינט עדויות ממשוחררות ונחלשתי
מירב גלבוע סיפרה על בנה גיא, על הגעגוע העז שישוב כבר הביתה, על הלילות הרבים ללא שינה ועל החשש מהתחזקות חוסר התקווה כי בקבינט לא מדברים על בנה והוא אולי לא יחזור בקרוב | האזינו לריאיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גיא גלבוע דלאל
צילום: מטה משפחות החטופים

מירב גלבוע, אימו של גיא בן ה-22 שנחטף מהמסיבה ברעים ומוחזק בשבי חמאס, סיפרה היום (שבת) לכאן רשת על ישיבת הקבינט ועל העדויות ששמעה מפי חטופות ששוחררו. "השמיעו לנו בקבינט עדויות של חטופות, במקום לצאת חזקה - נחלשתי", אמרה מירב. 

הריאיון המלא | האזינו

עוד הוסיפה מירב כי "אם המטה ארגן את הפגישה עם הקבינט הוא לא היה צריך להכניס את העדויות. לא הגעתי טעונה, הגעתי בשביך לשמוע תשובות, שירגיעו אותי קצת, מה הקו מחשבה שלהם. גלנט הבהיר שממשיכים במלחמה כי לחמאס אין שום הצעה לעסקה, ויצאתי".

לדבריה של מירב, חשוב מאוד לשמוע את עדויות החטופות ששוחררו, אך עם זאת היה מקום לגלות עדינות כלפי ההורים. "היה צריך להתריע לנו שהן ידברו. אנחנו במצב שכל דבר מפרק אותנו. לא קמתי כל היום מהמיטה. כל יום שעובר זה נהיה נצח, כשאני חושבת על הבן שלי אני שולחת לו אור וכוח ואני יודעת שהוא בשבי ולא בקייטנה", הסבירה. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

מירב הבהירה כי יש בתוכה כעס על כל העולם, אבל כלפי הממשלה היא חשה רק אכזבה. "לא צריך להוציא אותנו מהקבינט עם יותר כאב ממה שיש בנו", אמרה. על ההתמודדות עם העובדה שגיא שמוחזק בשבי חמאס 64 ימים סיפרה אימו: "זו טלטלה רגשית מטורפת, פעם  בתקווה ופעם בייאוש. הגעגועים והפחד הם אין סופיים ומורטי עצבים".

בשונה מקולות אחרים במשפחות החטופים, שביקשו מצה"ל להפחית את פעילות חיל האוויר וההפצצות, מחשש לחיי החטופים, מירב דווקא מרגישה ההפך. "ככה גיא שומע שנלחמים עליו. החלטתי לתת אמון מלא בכל מה שעושים, גם אם זה טעות", הסבירה. 

כמסר לבנה, בתקווה שהוא מאזין לרדיו בשבי חמאס, אמרה מירב: "אנחנו מחכים לך, אתה תחזור הביתה ואנחנו נהיה משפחה שמחה ומאוחדת כמו שהיינו. תהיה חזק בן שלי. אוהבת אותך מלא".  על גיא סיפרה שהוא "ילד פלא, ילד של אהבה שבחיים לא עשה רע. אוהב אדם וחיות. מנגן בתופים, בגיטרה, החלום שלו לטוס ליפן, למד יפנית ותכנות מחשבים". 

הפופולריים