הירי ביובל קסטלמן: מח"ש תבדוק את התנהלות צוות החקירה

מח"ש תבדוק את התנהלות צוות החקירה שטיפל בירי בקסטלמן
פרקליט המדינה עמית איסמן הנחה את מח"ש לפתוח בבדיקת התנהלות צוות החקירה שטיפל באירוע. עוד הנחה את ראש אגף החקירות שלא לקיים בדיקה מטעם המשטרה בנושא. עורך דינה של המשפחה: "הטראומה הנוראית שבפתיחת קברו של יובל יכולה הייתה להימנע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל קסטלמן ואביעד פריג'ה
צילום: באדיבות המשפחה וגירארד גרסון

פרקליט המדינה, עמית איסמן, הנחה אמש (ראשון) את המחלקה לחקירות שוטרים (מח״ש), לאחר התייעצות עם ראשת המחלקה, לפתוח בבדיקת התנהלות צוות החקירה שטיפל בחקירת נסיבות מותו של יובל קסטלמן. עוד הנחה איסמן את ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה וביקש שלא לקיים בדיקה מטעם המשטרה בנושא, עד לסיום בחינת הדברים על ידי מח"ש. 

> עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

עו"ד עמית שלף, המייצג את משפחת קסטלמן, אמר בתגובה: "אנו מברכים על החלטתו של פרקליט המדינה, ראוי שהתיק ושורת הכשלים ייחקרו עד תום". עו"ד שלף הוסיף כי "הטראומה הנוראית שבפתיחת קברו של יובל יכולה הייתה להימנע". 

במכון לרפואה משפטית, בוצעה אתמול נתיחה בגופתו של קסטלמן וממנה עלה כי בגופו נמצא קליע של רובה M-16 ושני רסיסים. הפרקליטות הצבאית הודיעה אז כי היא מעוניינת שהדוח המלא יהיה בידיה עד יום שלישי, מחר, המועד שבו פג מעצר הבית של החייל היורה. בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במשטרה סבורים, לאחר חקירה שערכו בזירת האירוע, שהכדור הקטלני שהרג את יובל נורה לאחר שהוא הרים ידיים.

לאחר הפרסום על ממצאי נתיחת גופתו של קסטלמן, הורה מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, לראש אגף החקירות המיוחדות, ניצב יגאל בן שלום, לבחון את ממצאי הנתיחה וההתנהלות בחקירה. בנוסף, המשטרה טענה להבדלים בדוחות הסי-טי שהועברו מבית החולים בתאריכים שונים ומכאן ההבדל, לשיטתה, בעמדה שנקטה ביחס לניתוח הגופה.

 

 

הפופולריים