"ראיתי איך הפשיטו ואנסו אותה, לא יכולתי לעשות כלום": עדויות חדשות למעשי האונס של חמאס

"ראיתי איך המחבלים אנסו אותה, לא יכולתי לעשות כלום"
נחשפו עדויותיהם של שניים מניצולי הטבח במסיבת הטבע על מעשי אונס שביצעו מחבלי חמאס בנשים. מתנדב זק"א שפעל באזורי הטבח בקיבוצים: "הקירות צעקו: 'אנסו אותי', העולם חייב לדעת" | צפו בתחקיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רעים נובה מסיבת טבע מסיבה
צילום: אריק מרמור, פלאש 90

מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר הובילה לא רק לטבח הקטלני ביותר שידעה ישראל, אלא גם למעשי אונס ואלימות מינית בלתי נתפסת כלפי הקורבנות. עד כה לא הגיעו קורבנות תקיפה מינית להתלונן במשטרה ולציבור נחשפה רק עדות ראייה אחת ישירה למעשה אונס, מפי אישה שביקשה שלא להיחשף והעידה בפני המשטרה. הערב (חמישי) נחשפו בחדשות הערב בכאן 11 עדויות חדשות שהגיעו למערכת "זמן אמת" - שני עדים שראו ושמעו את מעשי הזוועה והחליטו לספר על כך כעת לראשונה ובפנים גלויות.

רז כהן מאשקלון הוא קצין משוחרר מסיירת מגלן. בבוקר ה-7 באוקטובר בילה יחד עם חבריו במסיבת הנובה ברעים. כשניסה לברוח מהמסיבה עם חדירת המחבלים, התחבא מאחורי שיח בשטח פתוח. "הגיעה סוואנה לבנה", סיפר על מה שקרה לאחר מכן. "יצאו ממנה חמישה מחבלים ושלפי מישהי. הם עמדו במין חצי מעגל סביבה, תופסים אותה בכוח כדי שלא תזוז. זה קרה 30 או 40 מטרים מאיתנו. הסתכלתי בין הענפים וראיתי שהם מתחילים למשוך אותה מכל מקום, מפשיטים אותה. הייתה שם תנועה… הוא אנס אותה. לא הצלחתי לשמוע אותה, לדעתי הם חסמו לה את הפה. אני מסתכל ורואה שהבחורה כבר לא זזה, אבל המחבל עדיין ממשיך לאנוס אותה. לא היה אפשר לעזור לה. לא יכולתי לעשות כלום. הלוואי שהיה לי נשק והייתי יכול לעזור", סיפר כהן. 

גם דן וגד ליברזון מקריית מוצקין בילו יחד במסיבה ברעים. בשלב מסוים ברח דן למקום אחר וגד נותר להסתתר מאחורי שיח. מה שהוא שמע לא השאיר מבחינתו שום מקום לספק לגבי הזוועה שהתחוללה במרחק מטרים ספורים ממנו. "רצנו והתחבאנו. בזמן שאני מתחבא אני שומע את כל מה שמתרחש סביבי. אני שומע צעקות בערבית ושומע בנות מדברות באנגלית ומתחננות: 'הצילו, לא, בבקשה'", סיפר. "זה היה נשמע שאונסים אותן. הן בוכות וצועקות, קולות של בנות שבוכות בלי סוף. שמעתי את הקולות של הגברים הצועקים, ושמעתי את הבנות צועקות לאורך זמן. מתחננות ובוכות, זה היה נורא ואיום". 

חיים אוטמזגין מתנדב בזק"א יותר מ-30 שנה. הוא הקים את היחידות המיוחדות של הארגון ומפקד עליהן. יחד עם עשרות מתנדביו הוא היה בין הראשונים שנכנסו לאזורי הטבח של המסיבה ברעים ושל קיבוצי עוטף עזה. לא מזמן הופיע בדיון בכנסת, אבל את מרבית הפרטים שייחשפו הערב ב"זמן אמת" הצליח לספר לראשונה. "הקירות צעקו: 'אנסו אותי'. הבנתי שאני זה שהיה שם ולכן החלטתי לדבר כעת, למען העולם כולו. העולם חייב לדעת את זה", סיפר. 

הפופולריים