משרדי ממשלה ואוניברסיטאות: קבוצות האקרים איראניות תוקפות יעדים ישראליים

מאז פרוץ המלחמה: עשרות האקרים איראנים תוקפים בישראל
עשר קבוצות האקרים המיוחסות לאיראן מבצעות מתקפות סייבר נגד יעדים ישראליים מאז פרוץ המלחמה. איראן מפיצה את המידע שנגנב במסגרת התקיפות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התקפת סייבר איראן וחיזבאללה
צילום: .

עשר קבוצות של האקרים, המיוחסות לאיראן, תוקפות יעדים ישראלים מאז תחילת המלחמה - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. הקבוצות פועלות בין היתר בשיתוף פעולה עם ארגון חיזבאללה. בין היעדים שהותקפו בישראל היו משרדי וגופי ממשלה, אוניברסיטאות בישראל, רשויות מקומיות וחברות שרתים.

ההאקרים ניסו להשבית שירותים, מחקו כמויות גדולות של מידע וגנבו אינפורמציה והתכתבויות דואר אלקטרוני. איראן מפיצה את המידע שנגנב במתקפות הסייבר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> רשימת החטופים המלאה שנותרו בשבי

בשבוע שעבר הותקף אתר האינטרנט של צה"ל על ידי האקרים פרו פלסטינים. באתר כולו הושתלו טקסטים ודגלי פלסטין. בין היתר נכתב: "לא נסכים לשום דבר מלבד שחרור פלסטין". זמן קצר לאחר מכן חזר האתר לפעול. גורמים המעורים בפרטים אמרו כי ההאקרים הצליחו לפרוץ לחלק בתכנות האתר שנותן להקפיץ "פופ אפים" (חלוניות קופצות) מעל האתר, אך כי הם לא חדרו לאתר עצמו או שיבשו את המידע שנמצא בו.

דובר צה"ל מסר אז בתגובה: "הערב גורם עוין העלה כיתוב בערבית לאתר צה"ל. הצבא טיפל באירוע תוך זמן קצר והשיב את האתר לתפקוד מלא בתוך דקות. האירוע הסתיים ונבדק". 

הפופולריים