פרסום ראשון

הורי התצפיתניות שנפלו - הגיעו לסיור במוצב נחל עוז

הורי התצפיתניות שנפלו - הגיעו לסיור במוצב נחל עוז
במפגש מטעם צה"ל, ביקרו ההורים בחמ"ל התצפיות וסיירו ברחבי המוצב בו נהרגו עשרות חיילים בשבת השחורה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 נחל עוז חמ"ל תצפיתניות
צילום: .

משפחות התצפיתניות וכלל חיילי מוצב נחל עוז שנהרגו במהלך פלישת מחבלי חמאס למוצב נחל עוז ב-7 באוקטובר הוזמנו הבוקר (שני) לביקור בבסיס. בסיור ראשון שנערך מטעם צה"ל, ביקרו המשפחות בחמ"ל התצפיות וקיבלו הצצה לתוך הבסיס בו נפלו החיילות והחיילים בשבת השחורה. בין המשפחות גם הוריה של החיילת רוני אשל, שהוגדרה נעדרת במשך חודש, עד שלבסוף התקבלה הבשורה על מותה.

העמדה בה ישבה רוני אשל בחמ
העמדה בה ישבה רוני אשל בחמ"ל התצפיות במוצב נחל עוז

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ישראל במלחמה: שמות הנופלים והנופלות

איל אשל אביה של רוני, שוחח עם קרן נויבך בתוכנית 'סדר יום' לפני הביקור במוצב ואמר: "אנחנו נוסעים על הציר שרווי בהרבה דם ושכול לא רק לנו, לכל המדינה. הצבא ככל הנראה רצה לעשות קלוז'ר עם המשפחות עצמן. היום התחלנו בהיכל התרבות בנתיבות, ועלינו על מיניבוסים בצורה מסודרת לבסיס עצמו".

איל סיפר כי זאת הפעם השנייה שהוא נמצא בבסיס מאז 7 באוקטובר: "זאת לא הפעם הראשונה שאני פה מאז 7 באוקטובר, הייתי פה חמישה ימים אחרי האירוע. עוד כשהיו פה רכבים צבאיים בדרך שהיו מרוססים והיה הליך של זק"א ופינוי גופות. זה היה נראה כמו מחנה ריכוז, רוני עוד הייתה נעדרת".

עוד הוסיף: "האיזור מלא בכוחות צבא מן הסתם, אני שואל איפה כל הכוח הזה שרואים פה לאורך הדרך מנתיבות, איפה הוא היה באותה שבת? פשוט מזעזע".

איל דיבר על התחושות הקשות מאז ה-7 באוקטובר ועל הרצון לקבל תשובות מהצבא: "באנו בשביל רוני ושאר הבנות, לתת להן את הכבוד האחרון, באנו לראות מה קורה ומה היה פה, לשמוע את הסיפור מהצד השני, של צה"ל. אני מצפה שינתנו פה תשובות שלא היו בעבר. אני לא אומר שכל צה"ל פשע באותו בוקר. אני טוען שאותם אנשים שאחראים על המחדל הזה צריכים לתת לנו את התשובות. הרבה בני אדם הלכו לעולם והם לא איתנו".

"אני רואה את הבטונדות, ואת הניסיון להחיות את המקום מחדש. המגורים צבועים מחדש. יש קרוואנים חדשים. אחרים. אנחנו עוד מעט ניכנס לחמ"ל שהוצת ועלה באש. אני באמת רוצה לראות איפה רוני ישבה בדקות האחרונות. יש פה עדיין בומים. אלה דקות לא פשוטות עבור כולנו, אבל זה חלק מהתמודדות עם השכול ומה שקורה פה", הוסיף איל.

איל סיפר על ההורים הנוספים שהגיעו למוצב: "אני פה עם כל ההורים האחרים, גם ההורים של הבלונאים והסמב"ציות, ושל כלל הכוחות שהיו פה, גולני. נפגשנו עם המשפחה של איברהים ח'רובה. הגשש שנפל וחייבים להזכיר אותו. אחד האנשים שנלחם. שמענו שבשעה 11:50 הוא עדיין נלחם וניסה להגן על הבנות".

הפופולריים