במשטרה שוקלים: חימוש מסוקים משטרתיים בטילי אוויר קרקע

במשטרה שוקלים: חימוש מסוקים משטרתיים בטילי אוויר קרקע
כחלק מ"הפקת לקחים" מאירועי 7 באוקטובר, המפכ"ל ביקש לבדוק היתכנות לכך מאנשי היחידה האווירית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארייה לייב אברמס, פלאש 90
צילום: ארייה לייב אברמס, פלאש 90

המפכ"ל, רנ"צ קובי שבתאי, ביקש מאנשי היחידה האווירית במשטרה לבדוק את ההיתכנות לחימוש מסוקיה בטילי אוויר וקרקע, כך פורסם הערב (שלישי) במהדורת החדשות. זאת, במטרה להגדיל את כוח האש של המשטרה כלקח מאירועי 7 באוקטובר וכמענה לתרחישים עתידיים של חדירת חוליות מחבלים. לאחרונה אף פורסם כי בעקבות הטבח - חומשו תחנות המשטרה ברחבי הארץ במקלעים.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

בתחילת הלחימה, הגיעו מחבלי חמאס לעיר שדרות והסתערו על תחנת המשטרה בעיר. במקום התפתח קרב שעלה בחייהם של שוטרים רבים והסתיים בהריסת התחנה כשהמחבלים בתוכה. מפכ"ל המשטרה אמר לאחר מכן כי "הקרבנו פה לא מעט. שילמנו מחיר יקר בנפש ולא מעט פצועים, אבל בשעות הראשונות ללחימה השוטרים חיסלו יותר מ-350 מחבלים ולכדו יותר מ-45 מרצחים נוספים"

לפני כחודש, המפכ"ל דרש להעביר את כל היישובים שבאחריותו הביטחונית של צה"ל לאחריות המשטרה, כלקח ממתקפת ה-7 באוקטובר והמשמעות הבולטת ביותר של הצעד, קשורה בכיתות הכוננות ביישובים. כחלק מכך, הוצגה לנתניהו תפיסת בטחון לאומי חדשה שגובשה כלקח מהשבת השחורה, ולפיה משטרת ישראל תקבל אחריות על ביטחון הפנים בכל שטח מדינת ישראל, מהגדר פנימה, וצה"ל מהגדר החוצה. לצד האחריות תזדקק המשטרה לתוספת תקציב ואמצעים. דרישה נוספת שהוצגה לראש הממשלה היא להקים מחדש את מערך היישובים במג"ב. אחד מהנימוקים לדרישות הוא כי המשטרה עוברת במהירות משגרה לחירום, וכי יש לה היכרות טובה יותר עם השטח ועם האזרחים באזורי הגבול.

הפופולריים