אביה של אגם ברגר המוחזקת כבר 82 ימים בעזה: "אנחנו משפחה מפורקת"

אביה של אגם ברגר שנחטפה לעזה: "אנחנו משפחה מפורקת"
בריאיון לאסתי פרז בן-עמי סיפר אביה על הקושי המשפחתי לחזור לתפקוד נוכח הידיעה שביתו בת ה-19 עדיין מוחזקת בשבי: "אנשים שחזרו מהשבי דיברו על התעללות מינית - אנחנו חרדים לגורלה"
אגם ברגר
צילום: פייסבוק

שלומי ברגר, אביה של אגם בת ה-19 שנחטפה לעזה ב-7 באוקטובר ונמצאת בשבי כבר 82, התראיין היום (רביעי) אצל אסתי פרז בכאן רשת ב וסיפר על הקושי של משפחתו להתאושש מן המכה. "אנחנו משפחה מפורקת, שלושה ילדים נוספים שלא מתפקדים, לאט לאט חלקם הצליחו לחזור לעצמם, אחד הצליח לחזור לבית הספר, הוא בכיתה ז', אבל לקח לו חודש וחצי. עוד אחות בכיתה י"ב שאי אפשר לדבר איתה בכלל על לחזור, ואשתי שלא חוזרת לעבודה", כך סיפר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> שמות החטופים שנותרו בעזה

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

לדבריו, באותה השבת, במשך שעות ארוכות לא הבינו בני המשפחה מה קרה לאגם: "ב-7:45 היא ניהלה איתנו שיחה מאוד קצרה כשהיינו בממ"ד, בלי קליטה טובה והיא אמרה 'יורים עלינו, אני מפחדת'". רק למחרת בבוקר צפה האב בסרטון שהופץ, בו נראתה אגם כשהיא נלקחת לעזה בעודה בחיים. 

ברגר הוסיף כי עם שחרור חלק מהחטופים מן השבי, התקבל מידע אודותיה, אך עדיין המשפחה שרויה בתבהלה. "יש מידע מחטופים שחזרו שמצד אחד הוא משמח, מצד שני הוא מטריד", ציין. "זו אישה צעירה, בת 19, מהצעירות ביותר שנותרו שם, אני לא רוצה לעורר את המחשבות של מה שעלול לקרוא לה שם, אנשים שחזרו דיברו על התעללות מינית, אני נועל את עצמי ולא רוצה לחשוב על זה - אבל אנחנו חרדים לגורלה", אמר.

בסוף הריאיון, פנה שלומי לביתו, בתקווה שדבריו יגיעו לאוזניה: "אגם, אנחנו מתגעגעים מאוד, מחכים שתחזרי הביתה כולנו, רק תבואי, אוהבים אותך ותהיי חזקה, אנחנו פה חזקים בשבילך". 

הפופולריים