"הטוב שהפיץ חייב להימשך": יובל נפל בקרב - משפחתו תקים מגרש כדורגל על שמו

יובל נפל בקרב - משפחתו תקים מגרש כדורגל על שמו
בן דודו של יובל סיפר על העמותה שהקימה המשפחה להנצחת מורשתו הספורטיבית באמצעות פעילות חינוכית ותמיכה בספורטאים. "זה התחיל מכאב גדול. לא היינו יכולים לדמיין שהדרך שלו תיפסק"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל
צילום: באדיבות המשפחה

עילי חיות, בן דודו של סגן יובל יפה שנפל בקרב בכיסופים, סיפר היום (שבת) בתוכנית כאן ספורט בכאן רשת ב על העמותה שהקימה המשפחה לזכרו של יובל כדי להנציח את מורשתו הספורטיבית. "יובל היה מלח הארץ במלוא מובן המילה. הוא אהב את הארץ והמדינה והיה מוכן לעשות הכול למענה", סיפר חיות. "הוא לא היה אמור להיות לוחם, אבל הוא העלה את הפרופיל לאחר שנפצע ככדורגלן כדי לעשות שירות משמעותי".

"העמותה הוקמה מכאב מאוד גדול של המשפחה על נפילתו של יובל", הוסיף. "לא היינו יכולים לדמיין שהדרך שלו תיפסק וכבר בסיום השבעה החלטנו להמשיך את הדרך שלו ואת האהבה שהוא הקרין לכולם". 

חיות הוא טניסאי פראלימפי שנפצע בעת שירותו בסיירת מגלן והוכר כנכה צה"ל. הוא נפצע לפני כחמש שנים ונותר משותק ברגליו. מאז פרוץ המלחמה החל להתנדב בבתי חולים כדי לשמח ולתת השראה לפצועי צה"ל. "אחרי שיובל, בן דודי האהוב שהיה כמו אחי הקטן, נהרג ב-11 באוקטובר בעת שירותו כקצין בחיל השריון, החלטנו שהדרך שלו פשוט לא יכולה להיפסק - הטוב שעשה והפיץ בעולם חייב להימשך", כתב חיות בעמוד הפייסבוק שלו. 

חיות סיפר כי העמותה לזכרו של בן דודו תפעל בתחום החינוך, וכי היא המשפחה מתכננת להקים מגרש כדורגל על שמו ולחלק מלגות לספורטאים. "נעסוק גם בימי התנדבות ובפעילויות הנצחה כדי להמשיך את האור שהוא הפיץ", אמר. 

"יובל הצטיין בכל דבר שהוא עשה והיה אהוב על כולם. הוא נהרג ביום הרביעי למלחמה בקרב ליד כיסופים. הוא היה בשבילי כמו אח קטן והיינו מאוד קרובים", סיפר חיות. משפחתו של יפה כתבה באתר העמותה כי "המשפט שהוביל את יובל בחייו היה 'השמים הם הגבול, והדרך דרך ארץ', ואנו מתחייבים להמשיך וללכת בדרך הזו שיובל סלל לנו". 

הפופולריים