"תחושה של ייאוש ותסכול": מאבקו של משרת המילואים שנלחם גם על הישרדות העסק שלו

"ייאוש ותסכול": מאבק המילואימניק שנלחם גם על העסק שלו
אריק פינטו הוא בעל עסק בתל אביב שמשרת מילואים כבר מיומה הראשון של המלחמה • ברשות המיסים עיכבו עד כה את תשלום הפיצויים לו הוא זכאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רשות המיסים
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

כבר תקופה שבעלי עסקים ורואי חשבון, שהגישו בקשות לקבלת פיצויים על רקע מלחמת חרבות ברזל, מדווחים על חוסר מענה במוקד רשות המיסים ועל כך שהם מתמודדים עם בירוקרטיה מסורבלת, בדרך לקבלת תשובות באשר לזכאות. אם זה לא מספיק, רק אתמול אושרו תקנות הפיצויים גם לחודש דצמבר.

כדוגמה, במשך 40 ימים לא קיבל אריק פינטו, משרת מילואים והבעלים של בר בתל אביב, תשובה באשר לבקשת הפיצויים שלו, למרות שהעסק היה סגור בכל חודש אוקטובר. בשבוע שעבר הצליח רואה החשבון שלו ליצור קשר עם נציג מהרשות וניסה להבין מדוע הוא לא מקבל תשובה או לחלופין מקדמה.

האזינו לשיחה בין רואה החשבון של פינטו לבין רשות המיסים

 

"התיק ממתין לבדיקת מפקח", כך נענה רואה החשבון שלו, "מי שלא הצליחו לבדוק אותו במשך 21 יום - מקבל מקדמה, עוד לא החליטו אם מגיע לו". פינטו אמור לשלם משכורות לעובדים שלו, אבל ברשות המיסים טענו כי התיק יעבור להחלטת המנהל. בעקבות פניית כאן חדשות אל רשות המיסים, נמסר כי "בשל תקלה, לא שולמה מקדמה". נטען כי לאור העיכוב בתשלום, נערכה בדיקה מקיפה בתיק ולאחריה הוחלט על קבלת התביעה ותשלום מלוא הפיצוי.

בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב סיפר פינטו: "אני לא יכול להתעסק במדוע בחרו שלא לתת לי את התשלום עד עכשיו. המדינה החליטה שבעלי עסקים כן יקבלו פיצויים, אני מצטער שאני לא יכול לקבל טיעון ש'קרתה תקלה' במקרה שלי. אני במילואים מ-7 באוקטובר, נכנס ויוצא לעזה. אוקטובר היה חודש קשה מאוד, נובמבר קצת התאוששות ובדצמבר התאוששות נוספת. התחושה היא שכל היום אנחנו עסוקים בהישרדות, החיים לא קלים כבר בלי קשר, כבר תקופה ארוכה. זה מגיע למצב של ייאוש, תסכול והישרדות".

הפופולריים