אביעד פריג'ה, החייל היורה ביובל קסטלמן, שוחרר ממעצר בית

אביעד פריג'ה, החייל היורה ביובל קסטלמן, שוחרר ממעצר בית
השחרור התבצע בהסכמת שני הצדדים ויום לפני דיון נוסף בעניינו. בדיון האחרון נאמר כי התעבה החשד נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביעד פריג'ה
צילום: גירארד גרסון

אביעד פריג'ה שוחרר הערב (שלישי) ממעצר בית לאחר חודש ממעצרו, בהסכמת הצדדים ויום לפני דיון שהיה אמור להערך מחר בבית הדין הצבאי. פריג'ה חשוד בהמתה בקלות דעת ובדיון האחרון קבע השופט הצבאי הארט כי התעבה החשד נגדו. בין היתר ציין השופט: "בעקבות הנתיחה של הגופה קיימת אפשרות שבסופו של יום ניתן יהיה לקשור בין הירי  לאחר הרמת הידיים לבין המוות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

למרות זאת התביעה הצבאית ויתרה על המשך החזקתו במעצר בית. חוות הדעת הסופיות מבחינת הניתוח הבליסטי ונתיחת הגופה טרם הושלמו.

עורכי דינו של הלוחם, עו״ד שלומי צפורי ועו״ד רן כהן רוכברגר, מסרו: "אנו מברכים על ההסכמה לשחרר את מרשנו ממעצר הבית. זו החלטה מתבקשת המדברת בעד עצמה.מאז מותו הטרגי של המנוח, יובל קסטלמן ז״ל, עקב זיהויו השגוי כאחד המחבלים בפיגוע, מרשנו כואב ומתייסר ושולח תנחומיו למשפחה האבלה".

רן קסטלמן, דודו של יובל קסטלמן, אמר בעקבות השחרור: "התביעה מסרה לנו כי חומר הראיות התעבה אך כרגע אין הצדקה להותירו במעצר בית כי אינו יכול לשבש. אנחנו ממתינים לדוחות הסופיים של המכון לרפואה משפטית וחוות הדעת הבליסטית ומקווים כי הם יעשו בצורה המקצועית ביותר על מנת לבסס את הראיות הנדרשות להעמדה לדין".

יובל קסטלמן בן ה-38 ממבשרת ציון נפצע באורח אנוש, על פי החשד מירי של פריג'ה שזיהה אותו כמחבל אחרי שנטרל את המחבלים בפיגוע בכניסה לירושלים שהתרחש בסוף חודש נובמבר - בו נרצחו שלושה ישראלים. הצוות הרפואי נאבק על חייו במשך שעות עד שנאלץ לקבוע את מותו.

 

 

 

הפופולריים