בת חודשיים נפצעה קשה בשריפת ביתה שבצפת

בת חודשיים נפצעה קשה בשריפת ביתה שבצפת
בגדים נתלו על תנור חימום וגרמו לדליקה בבית • התינוקת חולצה במצב קשה משאיפת עשן וכוויות, היא מורדמת ומונשמת אך מצבה התייצב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת השריפה
צילום: כב"ה צפון

תינוק כבת חודשיים מורדמת ומונשמת במצב קשה כתוצאה משריפה שהתלקחה הלילה (ראשון) בביתה שבצפת. היא סובלת מכוויות ומשאיפת עשן, במרכז הרפואי זיו, שם היא מאושפזת, דיווחו כי מצבה יציב. צוות חקירה מיוחד של התחנה ומחוז צפון בכבאות והצלה שחקר מאמש את נסיבות פרוץ השריפה, מסר כי שימוש לא בטיחותי באמצעי חימום, בגדים שהונחו על תנור, גרמו לדליקה בבית.

עקבו אחרי ערוץ הווטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

 בית ברחוב שפרינצק בצפת נשרף הלילה. ארבעה צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן בפיקודו של מפקד המשמרת רשף גדי אזולאי זינקו למקום האירוע. בהגיעם למקום זיהו לוחמי האש בית מגורים בוער בבניין עם חשש כבד לתינוק לכוד בתוך הדירה. לוחמי האש החלו בפעולות סריקה וחילוץ בהן אותרה התינוקת, שחולצה להמשך טיפול רפואי כשמצבה קשה. לאחר מכן ביצעו הכבאים פעולות לכיבוי סופי ושחרור העשן הרב שהצטבר במבנה.

מפקד המשמרת, רשף גדי אזולאי סיפר: "כאשר אנחנו מגיעים למקום אנחנו מזהים אש ודאית ועשן כבד מהדירה ומבינים מעדויות בני המשפחה שיש תינוק לכוד בתוך הדירה. לוחמי-האש חדרו למבנה בתנאים קשים של עשן כבד וטמפרטורות חום אדירות, סרקו את הבית ואיתרו אותו. הוא חולץ במהירות והועבר לטיפול גורמי הרפואה במצב קשה. במקביל בוצעו פעולות כיבוי בדירה שספגה נזק כבד"

צוות חקירה מיוחד של התחנה ומחוז צפון בכבאות והצלה שחקר מאמש את נסיבות פרוץ השריפה, מסר כי שימוש לא בטיחותי באמצעי חימום, בגדים שהונחו על תנור, גרמו לדליקה בבית. ראש צוות החקירה, רב-רשף דוד ממן סיפר כי "עם תחילת החורף אנו נתקלים במספר לא קטן של אירועי שריפה כתוצאה משימוש לא נכון באמצעי חימום או בשימוש באמצעי חימום לא בטיחותיים כמו תנורי ספירלה. כמו כן, חובה להתקין גלאי עשן שמתריע על פרוץ השריפה כבר בתחילתה ובכך מסייע בהצלת נפש ורכוש".

הפופולריים