אבו לטיף ודומרני: גבר נאשם שהתחזה לעבריינים בכירים וסחט עשרות אלפי שקלים

אבו לטיף ודומרני: גבר נאשם שהתחזה לעבריינים וסחט כספים
אייל אפרגן מכרמיאל נאשם כי התחזה לעבריינים שונים ואיים בטלפון על בעלי עסקים ואחרים שייתנו לו כסף לשחרור בערבות - עד שניסה להפיל בחורה שמכירה את העבריין וחשדה בו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אזיקים מעצר אילוסטרציה F220726OF11
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אייל אפרגן, שהציג עצמו בין היתר גם כשלום דומרני, שמוליק הרוש, שי בנמו ובינו פינטו, נאשם כי סחט עשרות אלפי שקלים מאנשים ברחבי הארץ. לפי כתב האישום שהוגש נגדו היום (שני) על ידי עורכת הדין הילה דרימר מפרקליטות מחוז דרום אפרגן, בן ה-54 מכרמיאל, עשה זאת כשהתחזה לעבריינים מוכרים מאזור המגורים של הקורבנות.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

בכתב האישום מתואר כי בכמה הזדמנויות הוא יצר קשר עם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, הזדהה בפניהם בשמות של אנשים המוכרים כעבריינים וחברי ארגון פשע וסחט מהם כספים. כך לדוגמה, הוא הציג עצמו לבעל עסק מנהריה כשמוליק הרוש ודרש שלושת אלפים שקלים כדי לשחרר ממעצר "בחור שלו". בעל העסק המבוהל השיב לו בפחד שהוא מסכים, ואז אפרגן העלה את הסכום לששת אלפים שקלים. בעל העסק אמר שאין באפשרותו למשוך את מלוא הסכום אך העביר לו חלק ממנו בתחנת מונית שנקבעה כנקודת מפגש. למוחרת אפרגן כבר דרש עשרת אלפים שקלים נוספים עבור עורך דין. בעל העסק המפוחד שוב העביר לו את הכסף. כמה ימים אחר כך אפרגן התקשר אליו שוב. הפעם הוא דרש 30 אלף שקלים נוספים במזומן.

בעל העסק הבהיר לאפרגן שאין לו אפשרות להוציא סכום כזה והוא יבדוק מה הוא יכול לעשות. דקות לאחר מכן אפרגן התקשר, איים שהוא צריך את הכסף, ושוחח כביכול במקביל עם בחור בעל מבטא ערבי שהזדהה כבן למשפחת אבו לטיף. אפרגן אמר לאחרון כי שלא ידאג כי "הבחור" ייתן לו את הכסף. בעל העסק ניסה למשוך את הכסף מהבנק ולהמיר צ'קים, ומשלא הצליח העביר לו שבעת אלפים שקלים בלבד. אפרגן התעקש על 30 אלף שקלים ובעל העסק אמר לו שהצליח להשיג את הכסף. השניים קבעו להיפגש למוחרת. אבל רגע לפני, בעל העסק התקשר לאפרגן ואמר לו שעליו להגיע למילואים. בתגובה דרש אפרגן ממתלונן כי יפגוש אותו טרם יציאתו למילואים.

במקרים אחרים אפרגן התקשר לבעלי עסקים באשקלון, הציג עצמו כשלום דומרני, דרש באיומים אלפי שקלים כדי לשחרר כביכול את בנו ממעצר ושלח נהג מונית כדי לאסוף את הכסף. אפרגן גם הציג עצמו בפני בעלי עסקים בדרום כשי בנמו ודרש עשרות אלפי שקלים. אחת מהן, לפרבה הפתעתו, הכירה אישית את בנמו וביקשה מאפרגן להתקשר אליה בשיחת וידיאו כדי שתראה שזה אכן הוא. עוד הציג עצמו כבינו פינטו וסחט אלפי שקלים מאנשים בטענה שהוא צריך לשחרר את בנו בערבות. לחלק מהקורבנות הוא הבטיח להעביר לחשבונות הבנק שלהם סכומי כסף גבוהים. את חלקם הם נדרשו להחזיר במזומן לאפרגן עוד לפני העברת הכספים.

"הוא פעל באופן שיטתי ומתוחכם", נכתב בבקשת המעצר שלו. "המתלוננים, שחשו איום ממשי מעצם העובדה שחשבו שהם משוחחים עם העבריין המוכר, שילמו למשיב כספים רבים". לאפרגן יוחסו עבירות של סחיטה באיומים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

הפופולריים