שר החינוך נגד משרד האוצר: "לא נאפשר פגיעה בילדי ישראל"

שר החינוך נגד משרד האוצר: "לא נאפשר פגיעה בילדי ישראל"
השר קיש מתח ביקורת על כוונת משרד האוצר לקצץ כ-860 מיליון שקלים מתקציב משרדו • "מדובר בקיצוץ הגדול ביותר מבין משרדי הממשלה", אמר השר בהודעה שפרסם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמוטריץ' וקיש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך יואב קיש יצא היום (רביעי) נגד הכוונה לבצע קיצוץ של יותר מ-20% במערכת החינוך בתקציב 2024. "מדובר בקיצוץ רחב של כ-860 מיליון שקלים, שיועד למטרות כמו טיפול בילדים ונוער בסיכון, תנועות וארגוני נוער, מכינות אופק, יועצות בבתי ספר, כפרי סטודנטים, פנימיות ועוד", מסר השר קיש.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"מעבר לקיצוץ אין בתקציב מענה לאתגרי החינוך לילדי המפונים בדרום ובצפון", הוסיף שר החינוך בהודעתו. "בייחוד בתקופה זו כשאנו נדרשים לסייע לתלמידי ישראל שפונו מבתיהם ולאפשר להם לקבל מעטפת רחבה של כלים וסיוע מותאם, משרד החינוך זקוק לתקציבים נוספים ובוודאי שלא יצליח לספק את צרכי הילדים לאחר הקיצוץ המתוכנן".

משמעויות הקיצוץ בתקציב משרד החינוך (באדיבות: משרד החינוך)

"מדובר בקיצוץ הגדול ביותר מבין משרדי הממשלה", אמר השר. "נוסף על כך, בתקציב הנוכחי אין מענה לצרכי הגידול הטבעי של החינוך המיוחד שצפוי לגדול באופן משמעותי לאור אירועי המלחמה. משרד החינוך לא יאפשר פגיעה בילדי ישראל".

מזכ"לית הסתדרות המורים תקפה: "ממשלת ישראל מרסקת את מערכת החינוך דווקא בתקופה הכי קשה של המדינה. במקום לתגבר את מערכת החינוך - מקצצים 876 מיליון ש"ח מעתידם של תלמידי ישראל. כל שר שירים אצבע בעד הקיצוץ המוצע אחראי באופן אישי על פגיעה בכל אחד מילדי ישראל. שידע כל הורה ואזרח במדינה, שממשלת ישראל גורמת לנזק שלא ניתן יהיה לתקן. הקיצוץ יוביל לפגיעה אנושה, ששוות ערך ללמעלה מ-116 אלף שעות הוראה ופיטורי מורים בשעה שחסרים אלפי מורים במשק. כל זאת בשעה שאלפי עובדי ועובדי הוראה ויועצות מתמודדים עם ילדים שחווים טראומה קשה מהפגזות ועשרות אלפי תלמידים שפונו מביתם. הסתדרות המורים תנקוט בכל הצעדים העומדים ברשותה על מנת למנוע את הקטסטרופה שהממשלה מבקשת להביא על ילדי ישראל".

הפופולריים