100 ימים של גיהנום: "חייבים להציל אותם"

100 ימים של גיהנום: "חייבים להציל אותם"
ברחבי הארץ התקיימו עצרות לציון 100 ימים שבהם החטופים נמצאים בשבי • בשעה 11:00 התקיימה שביתה של 100 דקות. גל גדות: "האהובים והאהובות שלכם הם האחריות של כל אחד ואחת מאיתנו" • האלוף (במיל') נועם תיבון: "הלחץ של התמרון לא הצליח עדיין להביא את החטופים" • עדכונים שוטפים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

עצרת ההזדהות עם משפחות החטופים - שידור חי מתל אביב

ברחבי הארץ ציינו היום (ראשון) 100 ימים מאז טבח 7 באוקטובר ו-100 ימים בהם החטופים עדיין בשבי חמאס. בכיכר החטופים מתקיימת עצרת לאורך כל היום, ובשעה 11:00 החלה שביתה במשק של 100 דקות. במטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים מסרו לקבינט המלחמה כי כל עיכוב בקידום עסקה, הורג את 136 החטופים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בעצרת שהתקיימה בבית החולים שיבא סיפרה מיה רגב ששוחרה משבי חמאס: "100 ימים שהם לא אוכלים לא שותים לא מתקלחים לא מחייכים לא שמחים. 100 ימים שהם לא בני אדם. נשמטו מהם כל הזכויות שלהם ברגע. קיבלתי טיפול מזלזל שלא ראוי לבני אדם. הגעתי לבית החולים עם זיהומים קשים שאני עוד מתמודדת איתם. יש שם פצועים שנמצאים בסכנת חיים מיידית חייבים להציל אותם לפני שיהיה מאוחר מדי. תחזירו אותם הביתה עכשיו כמה שיותר מהר. חייבים להציל אותם". 

 

ירדן, אחות של רומי גונן, שנמצאת בשבי חמאס, אמרה בעצרת בשיבא: "אנחנו עם ישראל לא מוותרים על האנשים שלנו. על אף אחד. זה מה שגורם לי להיאבק כל יום - לקום ולהגיד אחותי את שווה את זה, את וכל 135 האחרים. אחותי הקטנה היא קרן שמש. היא אחד הדברים הכי טובים בחיים שלי. אחת החברות הכי קרובות אליי. "אנחנו נחזיר את כל מי שהחיים בחיים, וגם את מי שכבר לא בחיים וגם מי ששם כבר תשע שנים". 

"משפחות יקרות, אני לא יכולה לדמיין מה אתם עוברים", אמרה השחקנית גל גדות בסרטון שהוקרן בעצרת בכיכר החטופים. "כל רגע שעובר אין לי ספק שזה גיהנום. 100 ימים בלעדיהם וזה בלתי נתפס ובלתי נסבל. אני רוצה לחזק אתכם, אני איתכם. כולנו איתכם. כולנו נעשה מה שצריך ואפשר כדי להשיב אותם הביתה. אין אפשרות אחרת. כל העולם רואה ושומע אתכם. האהובים והאהובות שלכם הם האחריות של כל אחד ואחת מאיתנו. לא נעצור עד שכולם חוזרים הביתה".

"כל מי שאומר שצריך להחזיר את החטופים חייב להוסיף מילה אחת - צריך להחזיר אותם חיים", אמר הבוקר האלוף (במיל') נועם תיבון שנשא דברים בעצרת. "אנחנו יודעים שמענים אותם, אנחנו יודעים שהם נמצאים בתת-תנאים. הלחץ של התמרון לא הצליח עדיין להביא אותם. מה שמצליח להביא אותם זו עסקה, כך הצלחנו להביא חטופים עד עכשיו - וכך נביא חטופים גם בהמשך".

מוקדם יותר השתתפו בעצרת שי צברי, שולה חן שביצעה את השיר "בוא הביתה", קרולינה, טל רמון, דפנה דקל, מיכה ביטון, יונתן רזאל, חן אהרוני, כנסיית השכל, אמיר דדון, זהבה בן שביצעה את "חיים שלי", מעיין אדם, שלום מיכאלשווילי, עילי בוטנר, רועי בר-נתן, נועם קלינשטיין, אהוד בנאי, לינור אברג'יל, איתי לוי, שרית חדד וישראל קטורזה.

הפופולריים