היסטוריה

הראשונה בעולם: ישראל אישרה שיווק של "בשר מתורבת" מבוסס בקר

הראשונה בעולם: ישראל אישרה שיווק של "בשר מתורבת"
משרד הבריאות אישר במסגרת תוכנית פיילוט מוצר "מזון חדש" הכולל תרבית תאים שמקורם מבקר, ולא תאי עוף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בשר מתורבת
צילום: רויטרס

משרד הבריאות אישר היום (רביעי) "בשר מתורבת" מבוסס בקר במסגרת תוכנית פיילוט לבחינה של חלבון אלטרנטיבי. המשרד אישר לראשונה בעולם מוצר "מזון חדש" הכולל תרבית תאים שמקורם מבקר, ולא תאי עוף, המוכר גם כ"בשר מתורבת".

מהמשרד נמסר כי "צוות המחלקה לניהול סיכונים במזון ביצע הערכה יסודית של היבטי הבטיחות הקשורים לצריכת מזון חדש זה של חברת "אלף פארמס", בהתאם לכלל המידע שהועבר על ידי החברה לבחינת בטיחות המוצר. לאחר שעבר את כל ההערכות ניתן האישור לשיווק המוצר לכלל הציבור בישראל".

ד"ר זיוה חממא, מנהלת המחלקה לניהול סיכונים במזון, מסרה כי "אישור זה הופך את ישראל למדינה הראשונה בעולם שמאשרת תרבית תאי בקר כמזון ומובילה עולמית בתחום תוך שמירה על בריאות הציבור. האישור מגיע לאחר שנבחנו מגוון גורמים קריטיים, ביניהם טוקסיקולוגיה, אלרגניות, הרכב תזונתי, בטיחות מיקרוביולוגית וכימית של המזון החדש ותהליך הייצור שלו על כלל היבטיו, החל מבידוד התאים הראשוני וכלה בעיבוד ואריזת מוצר המזון המוגמר.

שירות המזון הארצי במשרד הבריאות ממשיך לקיים שיח רחב עם חברות שונות בתחום החלבון האלטרנטיבי בישראל, על מנת לקדם את התחום ולוודא שהמוצרים שישווקו בישראל יהיו בטוחים לשימוש. אנו רוצים להודות לרשות החדשנות על חלקם בפרויקט ולמשרד ראש הממשלה על שיתוף הפעולה עבור כלל הציבור בישראל".

הפופולריים