כתב אישום הוגש נגד ח"כ עופר כסיף בגין תקיפת שוטר

כתב אישום הוגש נגד ח"כ עופר כסיף בגין תקיפת שוטר
ח"כ כסיף תועד מכה שוטר במהלך הפגנה בדרום הר חברון בחודש מאי 2022. תיעוד התקיפה פורסם לראשונה בכאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עופר כסיף בתיעוד המכה לשוטר
צילום: ללא קרדיט

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה החליטה היום (רביעי) על הגשת כתב אישום נגד ח"כ עופר כסיף בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. החשדות נגד כסיף נוגעים להתנהלותו בהפגנה שהתקיימה במאי 2022 בדרום הר חברון, במחאה על גזירת פסק דין לפינוי כפרים באזור. על פי החשד, כסיף תקף קצין מג"ב שלא אישר לו להיכנס להפגנה עם רכבו.

בחודש אוגוסט האחרון פורסם בכאן רשת ב כי בהרב-מיארה מתכוונת להגיש את כתב האישום נגד חבר הכנסת ממפלגת חד"ש. החלטת היועצת המשפטית לממשלה הגיעה לאחר שכסיף זומן לשימוע אך טענותיו נדחו.

במאי 2022, השתתף כסיף במחאה על פסק הדין שניתן לפינוי כפרים בדרום הר חברון. במסגרת היערכות כוחות הביטחון, הוצאו צווים שהורו על הגבלת תנועת אוטובוסים והכריזו על מוקדים שונים במרחב כשטח צבאי סגור. למרות זאת, התקיימה הפגנה במקום, במהלכה הודיע קצין משמר הגבול לכסיף שאין באפשרותו להיכנס עם רכבו לכיוון קהל המפגינים שעמד במרחק קצר ממנו, אך יותר לו מעבר רגלי.

למרות זאת, חבר הכנסת ביקש להיכנס עם רכבו למתחם ההפגנה, ובינו לבין השוטרים התפתח ויכוח שבסיומו נכנס כסיף לרכבו והחל בנסיעה איטית עד שפגע ברגלו של שוטר שחסם את דרכו. בתגובה היכה השוטר על מכסה המנוע של המכונית וצעק עליו. על פי החשד, כסיף יצא מרכבו וחבט בראשו של השוטר.

האירוע תועד והופץ ברשתות החברתיות, ובעקבות זאת המפכ"ל יעקה שבתאי ביקש מהיועצת המשפטית לממשלה שתורה על פתיחה בחקירה נגד כסיף. הוא נחקר במשך כחמש שעות בנוגע לאירוע לפני כשנה, בלהב 433.

חבר הכנסת הכחיש בתוקף אז כי תקף את השוטר, וטען שמדובר בתעתוע של זווית הצילום. הטענה הזו נדחתה. בידי מערכת אכיפת החוק יש תיעוד נוסף של התקרית.

עו"ד דניאל חקלאי, שמייצג את ח"כ כסיף, מסר בתגובה: "אנו סבורים שההחלטה שגויה אך יש לכבד כל החלטה של היועצת המשפטית לממשלה. נלמד את הדברים לעומק ונתמודד עימם כמובן בבית משפט השלום בירושלים. במקביל, ננצל הזדמנות זו כדי לקרוא ליועצת המשפטית לממשלה לבלום את גל האלימות של גורמים במשטרת ישראל בהשראת השר הפשיסט לביטחון פנים לצורך דיכוי מחאות חשובות ולגיטימיות נגד ממשלת ישראל - מחאות שמצויות בתשתית המשטר הדמוקרטי וזכויות האדם במדינת ישראל".

הפופולריים