1931-2024

חתן פרס ישראל פרופ' אמנון רובינשטיין הלך לעולמו בגיל 92

חתן פרס ישראל פרופ' אמנון רובינשטיין הלך לעולמו בגיל 92
רובינשטיין, מבכירי הפוליטיקאים והמשפטנים, כיהן ארבע פעמים כשר בממשלות ישראל - בין היתר כשר החינוך שהוביל את הקמת המכללות הציבוריות בפריפריה. בשנת 1999 הוספד במליאת הכנסת, לאחר שהופצה ידיעת כזב על מותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמנון רובינשטיין
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרופ' אמנון רובינשטיין הלך היום (חמישי) לעולמו, בגיל 92. רובינשטיין, מבכירי הפוליטיקאים והמשפטנים בישראל, נבחר לכנסת בשנת 1977 וכיהן בה ברציפות עד לפרישתו בשנת 2002. במהלך השנים, כיהן כשר התקשורת בממשלתו של שמעון פרס וכשר המדע והטכנולוגיה ושר התשתיות בממשלתו של יצחק רבין. בהמשך אף החליף את שולמית אלוני בתפקיד שר החינוך, ובמסגרת הכהונה הוביל את הקמת המכללות הציבוריות המתוקצבות בפריפריה.

רובינשטיין נולד בתל אביב בשנת 1931. לאחר שירותו הצבאי למד משפטים, כלכלה ויחסים בין-לאומיים באוניברסיטה העברית בירושלים. בהמשך, קיבל את תואר הד"ר שלו במשפטים מבית הספר לכלכלה בלונדון. 

לפני כניסתו לעולם הפוליטיקה, ניהל רובינשטיין קריירה אקדמית ענפה בתחום המשפט - במהלכה כיהן כדיקן הראשון בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. עם פרישתו מהחיים הציבוריים שב לאקדמיה. בשנת 2006 קיבל את פרס ישראל לחקר המשפט, ולפני כשנתיים נקרא המרכז לאתגרים חוקתיים באוניברסיטת רייכמן על שמו. 

בשנת 1999, בעקבות הודעת כזב שהופצה על מותו אז, הספיד יו"ר הכנסת אברהם בורג את רובינשטיין בהיותו בחיים, וחברי הכנסת שנכחו במליאה עמדו דקת דומייה לזכרו.

הפופולריים