ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לפגוש נציגים של משפחות חטופים ביום שני הקרוב בירושלים

ראש הממשלה צפוי לפגוש נציגים של משפחות חטופים ביום שני
עשרות משפחות חוטפים מפגינות מאז ליל אמש מול בית ראש הממשלה בקיסריה, המשפחות שהוזמנו לפגישה הן לא המשפחות שמפגינות כעת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

ברקע מחאת משפחות החטופים בקיסריה, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לפגוש נציגים של משפחות חטופים ביום שני הקרוב בירושלים. המשפחות שהוזמנו לפגישה הן לא המשפחות שמפגינות כעת בקיסריה. בסביבתו של ראש הממשלה אומרים כי נתניהו מקיים מפגשים באופן שוטף עם המשפחות. במקביל, גורם מדיני אומר כי נכון להערב (שבת), אין התקדמות בשיחות המשא ומתן לשחרור החטופים והדרישה של חמאס לעצור את המלחמה עומדת בעינה.

אלי, אביו של החטוף עידן שתיוי, שובת רעב בהפגנה של משפחות החטופים מול ביתו של נתניהו בקיסריה שנערכת היום. בריאיון לכאן רשת ב אמר:"לא יהיו עוד רון ארדים. על גופתי המתה. צריך לעצור הכול, עד שהם לא חוזרים אין מדינה, אין כלכלה, אין כלום".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

שתיוי ישן הלילה מול בית ראש הממשלה בקיסריה ואליו הצטרפו המונים: "התחלתי בארבע וחצי לבד ועד הערב היו אלפים. חשבנו שנתניהו אולי ייצא אלינו ונגמור את הסאגה וזה לא קרה. קפאנו ורעבנו, אבל השכנים כאן מדהימים". שתיוי סיפר כי אכל רבע פיתה לפני כניסת השבת, "כהזדהות עם מה שהחטופים אוכלים". 

את הריאיון שתיוי סיים בפנייה אישית לבנו החטוף, עידן בתקווה שאולי ישמע אותו בעזה: "אתה חייב להיות חזק. אתה מכיר את אבא, אני הופך כל אבן, אני לא אוותר עלייך. עוד קצת ואנחנו מביאים אותך, לא יעזור שום דבר, אתה תגיע אלינו – שלם בריא בנפשך ובגופך".

יחד עם שתיוי הקימו משפחות חטופים נוספות אוהלים - סמרנו, שם טוב, ברסלבסקי, קלדרון, אדר, חיימי, שתיוי, שוהם, סיגל, לוי, עידן, בן עמי וסבירסקי. "תפקידו של נתניהו הוא למנוע מוות של עוד חטופים, אשר נמצאים בשבי חמאס", כלשונן של המשפחות. האלוף במילואים עמירם לוין, הצטרף למשפחות המפגינות, יחד עם אלי שתיוי, אביו של עידן שנחטף מהמסיבה ברעים, שפתח הערב בשביתת רעב עד צאת השבת.

דורון זקסר, אביו המאמץ של החטוף עידן אלכסנדר: "במשך 106 ימים עשינו הכל בסדר להחזיר את החטופים. לצערי הזמן של החטופים שלנו אזל. בכל יום חטוף אחד נרצח. ראש הממשלה חייב לאשר עסקה לשחרור החטופים עכשיו. עוד יהיה זמן לחסל את סינוואר והחמאס.  אני קורא לאזרחי ישראל להגיע לבית ראש הממשלה בקיסריה ולעצרת בכיכר החטופים ולתמוך בנו".

הפופולריים