שופט העליון השתתף בפרסומת למשרד עורכי הדין של בתו

שופט העליון השתתף בפרסומת למשרד עורכי הדין של בתו
שופט העליון חאלד כבוב צולם בפוסטים ברשתות החברתיות במטרה לקדם את משרד עורכי הדין של בתו מרים כבוב • הדבר לכאורה נוגד את כללי האתיקה לשופטים • שופט העליון כבוב: "לא מתעסק בתכני המשרד של בתי" • הפוסט הוסר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חאלד כבוב
צילום: דף האינסטגרם של מרים כבוב

שופט עליון ופרזנטור: שופט בית המשפט העליון חאלד כבוב תועד בשורת פוסטים ברשתות החברתיות, אשר מקדמים באמצעותו את משרד עורכי הדין של בתו מרים כבוב, דבר שלכאורה נוגד את כללי האתיקה לשופטים, כך פורסם היום (ראשון) במשדר בכאן 11.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

כך לדוגמה, משרד עורכי הדין של מרים כבוב פרסם בדף האינסטגרם תמונת ענק של שופט העליון חאלד כבוב, אביה של עורכת הדין, כשהוא עצמו מצטלם על רקע תמונת הענק. תמונת הפרופיל של משרד עוה"ד של בתו מציג את הבת לצד אביה השופט. פוסט נוסף שמקודם בתשלום מציג תמונת ענק נוספת של האב במשרד. סרטון תדמית של המשרד מציג את הבת פותחת את דלתות המשרד כאשר מאחוריה ניצבת תמונת הענק של שופט העליון כבוב עם גלימת השופט ופטיש השופט. בהזדמנויות אחרות העלתה עורכת הדין כבוב פוסטים של אביה השופט כשהוא מבקר אותה במשרדה כאשר מאחוריו תמונתו במדי השופט.

בכללי האתיקה של השופטים נכתב: "לא יעשה שופט שימוש במעמדו כשופט לקידום עניין שלו או של אחר", עוד נקבע כי "לא יפיק שופט טובת הנאה ממעמדו כשופט - בין טובת הנאה חומרית בין אחרת - אם במישרין ועם בעקיפין". הוראת כללי האתיקה לכאורה לא עולה בקנה אחד עם התמונות של כבוב. 

 

השופט כבוב מסר בתגובה: "בתו של השופט היא עורכת דין בעלת משרד עצמאי. השופט אינו מעורב בעיצוב משרדה או בכל היטב אחר של פעילותה, ואף הקפיד שלא להגיע לאירוע הפומבי של חנוכת משרדה החדש". עוד נמסר מטעמו של השופט כבוב בעקבות פניית כאן חדשות כי "מכל מקום הפוסט הוסר".

הפופולריים