כאן רשת ב

הגביע של אלי נגנב לפני 30 שנה - ונמצא בחאן יונס: "הייתי לוחם על הפרקט"

הגביע של אלי נגנב לפני 30 שנה - ונמצא בחאן יונס
עקיבא, לוחם מילואים, מצא את הגביע בפעולה בעזה - ומצא את בעליו בזכות פוסט בפייסבוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גביע כדורסל שנמצא בחאן יונס
צילום: מהפייסבוק

הכדורסלן אלי יפרח היה שותף להעפלה של מכבי מכבים רעות לליגה ב' בשנת 1994, ואף קיבל גביע על המאמץ באותה עונה מרגשת. "הייתי הלוחם על הפרקט", סיפר היום (ראשון) אלי בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב. 

באותה תקופה מכבים רעות היה יישוב קטן, עוד לפני שהעיר מודיעין הוקמה, והתושבים סבלו מגל פריצות. "לא היה לנו מענה, פרצו לנו יותר מפעם אחת", הסביר אלי. ובאחת הפריצות נגנב לאלי הגביע. לפני כעשרה ימים, הגביע שב לתודעה, כשרב סמל עקיבא חלפון, לוחם מילואים בחטיבה 55, מצא אותו בפעילות ברצועת עזה.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

"היינו בפעילות בחאן יונס, היה חשד להימצאות מחבלי חמאס בכמה בתים ונכנסו לטהר אותם", סיפר עקיבא. לאחר שניקו את הבתים מהחשד, עקיבא חיפש אמצעי לחימה בארונות. "ראיתי גביע 'לאלי יפרח בהוקרה עם העליה לליגה ב', עונת 93/94, מכבי מכבים רעות'", גילה עקיבא וציין כי "אני יודע כמה זה חשוב לכל אחד הגביעים שלו".

עקיבא, שגר באזור מודיעין, פרסם הודעה בקבוצה בפייסבוק ובבוקר למחרת קם עם מבול של הודעות וטלפונים. אלי, הכדורסלן ההמום, סיפר שהוא במצב של מלחמה, גם בנו בחאן יונס, ופתאום הוא קיבל טלפונים מרגשים. "היו לי דמעות, הגיע לי משהו נוסטלגי כזה, זה מטורף!".

עקיבא הבטיח שברגע שיחזור לאפטר יעניק לאלי את הגביע בחזרה. "רק תנו לנו לנצח את חמאס", ביקש עקיבא והוסיף: "המשימה הבאה בצפון".

הפופולריים