פרסום ראשון

למכור בכל מחיר: שיקרה ללקוח כדי להעביר אותו ל-5G

למכור בכל מחיר: שיקרה ללקוח כדי להעביר אותו ל-5G
נציגה של חברת הבת של סלקום שידלה לקוח לעבור לרשת דור 5 בטענה שבשנה הקרובה "יורידו אנטנות של 4G"; בחברה הגיבו: "מדובר בטעות אנוש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גולן טלקום, לקוחות
צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

מה יעשו חברות הסלולר כדי למכור ללקוחות דברים שהם לא מעוניינים בהם? לקוח בחברת "גולן טלקום" קיבל השבוע שיחת טלפון מנציגת מכירות שהציעה לו לשדרג במחיר מיוחד את חבילת האינטרנט שלו לרשת 5G (דור 5) תוך שהיא משקרת לו על מצב פריסת הרשת בישראל והתוכניות של משרד התקשורת.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בהקלטת השיחה שהגיע לידי כאן חדשות ופורסמה היום (רביעי) לראשונה בתוכנית "צבע הכסף", נשמעת נציגת השירות אומרת ללקוח: "מה שכנראה הולך לקרות בשנה הקרובה זה שיורידו את האנטנות של רשת 4G, ויהיו רק אנטנות 5G ואז תהיה עליית מחירים". הנציגה אף טענה שפריסת רשת 5G נמצאת בשלבי סיום, למרות שתמונת המצב בשטח מוכיחה כי היא רחוקה מכך.

ולהלן העובדות: משרד התקשורת הנחה לסגור עד שנת 2025 את רשתות דור 2 ודור 3. המכשירים שמסתמכים על הרשתות הללו הם בעיקר מכשירי סלולר ישנים, שנמצאים בתפוצה רחבה בטלפונים כשרים במגזר החרדי - וכבר ב-2023 הופסק החיבור לרשת של המכשירים הללו.

לצד זאת, רשת 4G שנמצאת בפריסת חסר בישראל - תמשיך לפעול כרגיל, והיא למעשה הרשת העיקרית אליה מחוברים צרכנים בארץ. פריסת דור 5 שאמורה לאפשר גלישה מהירה יותר נמצאת בעיצומה, אך עדיין רחוקה מסיום. לפי נתוני משרד התקשורת, נכון להיום פרוסים כ-2,200 אתרי סלולר של 5G בישראל.

מסלקום, חברת האם של גולן טלקום, נמסר כי העובדות שהוצגו ללקוח מצד הנציגה נבעו מבלבול: "מדובר בטעות אנוש של הנציגה. הנושא תוחקר והנהלים חודדו בהתאם".

הפופולריים